Доступність посилання

ТОП новини

Навіщо Тарута збирав олігархів? (Огляд преси)


Колишній голова Донецької облдержадміністрації мітить у прем’єрське крісло

11 грудня – річниця від початку роботи уряду Арсенія Яценюка. «Газета по-українськи» позитивно оцінює його діяльність і стверджує, що чинний Кабмін зміцнив енергетичну безпеку України. Споживання російського газу вдалося скоротити втричі. Попри кризу, уряд підвищив мінімальні зарплати й пенсії. Створив національну поліцію за західним взірцем. У статті «Чим Україні загрожує відставка уряду?» видання наголошує: якщо уряд Яценюка таки відправлять у відставку, то парламентська коаліція розвалиться. Пропрезидентським силам у Верховній Раді доведеться або піти на дострокові парламентські вибори, або формувати так звану широку коаліцію – з колишніми регіоналами. Очевидно, реалізація будь-якого з цих сценаріїв буде кроком назад, наголошує газета.

У цьому ж числі «Газета по-українськи» пише, що після місцевих виборів в окремих радах складається тривожна конфігурація. Вона може мати вкрай негативні наслідки, зокрема, для Закарпатської області. Там, за твердженням видання, сімейна партія Балог «Єдиний центр» з усіх сил намагається утриматися при владі бодай на рівні окремих райрад. Цікаво, що закарпатська партія «Батьківщина» підтримує Балогу в його політичних авантюрах. Хоча на загальноукраїнському рівні входить у коаліцію з президентськими силами. Про це «Газета по-українськи» йдеться в статті «Балога хоче створити «ЗНР»?».

«Навіщо Сергій Тарута збирав олігархів?» – у статті під таким заголовком газета «День» припускає, що народний депутат, колишній голова Донецької облдержадміністрації мітить у прем’єрське крісло. Саме тому він нещодавно ініціював третє зібрання українських олігархів у столичному готелі «Хаятт». За словами депутата, «олігархи повинні розуміти: будь-який бізнес не має сенсу, якщо розвалиться або збанкрутує країна». Утім, зустріч зірвалася. Про причини і про те, чому він не запросив на зустріч Петра Порошенка та Ігоря Коломойського, Сергій Тарута розповідає в інтерв’ю газеті «День».

Економічний розвиток України знижує темпи, однак, як інформує газета «Сегодня», повільніше, ніж у минулому році. За словами експертів видання, показники промислового виробництва, сільського господарства, будівництва та торгівлі за 10 місяців цього року дають можливість спрогнозувати, як країна завершить 2015 рік і яким буде 2016 рік. Прогноз цей доволі оптимістичний. Якщо до кінця року не буде ні серйозної девальвації гривні, ні ескалації конфлікту на Донбасі, то ціни рости не будуть, до літа 2016 падіння виробництва припиниться, і вже в другому півріччі почнеться невелике зростання, прогнозує газета.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG