Доступність посилання

ТОП новини

Путін і смерть: чому президент Росії мовчить про Україну і Білорусь


Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

Путін воює для того, щоб утримати владу і змусити російських громадян погодитися з неминучим падінням рівня життя і занепадом держави

(Рубрика «Точка зору»)

Коментатори останнього послання російського президента Володимира Путіна Федеральним зборам Росії помітили, що глава сусідньої держави взагалі не згадав у своєму виступі про Україну чи Білорусь. Так, ніби на території України вже припинився конфлікт, в якому Путін позиціонував себе в ролі захисника «русского мира». Так, ніби Білорусь не є частиною так званої Союзної держави і не намагалася допомогти мирному вирішенню цього конфлікту. Навіть коли Путін говорив про Крим – тему анексії півострова він ще не облишив, вона залишається наріжним каменем шовіністичної ідеології російського керівництва – про Україну він теж не згадав. І про катастрофу з електропостачанням на окупованій території – теж. Проте левову частку свого виступу Путін присвятив операції в Сирії, конфлікту з Туреччиною і погрозам на адресу керівництва цієї країни.

Це тому, що ідеологія Путіна – зовсім не ідеологія «русского мира» або відновлення радянської імперії. Ідеологія Путіна – це ідеологія війни та агресії. Путін воює не для того, щоб щось побудувати – а для того, щоб утримати владу і змусити російських громадян погодитися з неминучим падінням рівня життя і занепадом держави.

Якщо якісь російські шовіністи розраховували, що Путін піднесе їм Україну на блюдці – вони помилялися. Путіну потрібна не Україна, а війна в Україні. Якщо цю війну можна замінити війною в Сирії – тим краще і цікавіше: в цій країні можна вбивати мирних жителів без особливих турбот. В Україні Путін боявся застосувати авіацію і діяв за допомогою наземних військ і бандитів. У Сирії його війська – це війська Асада, однак він може застосовувати авіацію.

Якщо конфлікт в Сирії завершиться, Путін постарається знайти іншу можливість вбивати, руйнувати і показувати смерть по телевізору.

Його правління смертю – терористичними актами в Росії, підривом житлових будинків, війною в Чечні – почалося – смертю і закінчиться.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1990 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG