Доступність посилання

ТОП новини

Італія не блокуватиме подовження санкцій ЄС проти Росії (світова преса)


«Санкції тривають до кінця січня і тому немає потреби з поспіхом говорити на цю тему (сьогодні)… Саміт є найкращим місцем для такого обговорення» – МЗС Італії

Світова преса звертає увагу на тему можливого подовження санкцій ЄС проти Росії, які добігають кінця за півтора місяця і зокрема на позицію Італії, якій приписували прагнення накласти вето на подовження цих обмежувальних заходів. Україна, і зокрема конфлікт на Донбасі, є серед пріоритетів на порядку денному візиту держсекретаря США Джона Керрі до Москви. Тим часом, згідно з останнім опитуванням, майже 60 відсотків росіян вважають, що для Росії краще, щоб Україна була незалежною державою при добросусідських відносинах між двома країнами.

Брюссельське видання EUObserver пише про те, що Італія, яка виступила проти негайного подовження санкцій проти Росії ще минулого тижня, нині чіткіше окреслила свою позицію.

Міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні заявив після Ради ЄС на рівні міністрів у Брюсселі у понеділок, що рішення щодо санкцій буде ухвалюватися «на основі реалізації Мінських угод і саме так і має статися».

«Санкції тривають до кінця січня і відтак немає потреби з поспіхом говорити на цю тему (сьогодні)…Ми вважаємо, що саміт є найкращим місцем для такого обговорення», – цитує італійського міністра брюссельське видання.

Заява міністра з’явилась після того, як минулого тижня італійський прем’єр Маттео Ренці заблокував плани послів ЄС подовжити обмежувальні заходи так званою письмовою процедурою, що дало підстави говорити про вето Італії на санкції. Письмова процедура – це коли рішення ухвалюють обміном листами без обговорення на саміті чи Раді ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

«Але згадка Джентілоні про Мінські мирні угоди щодо України, які Росія не спромоглася виконати, згідно з оцінками ЄС та ООН, вказує на те, що Ренці буде йти за рештою (ЄС)», – пише EUObserver.

Глава італійської дипломатії також сказав про своє «здивування» хвилею запитань від представників ЗМІ щодо Росії, додавши, що «немає підстав» говорити, що Італія блокує санкції.

Джентілоні заявив також, що незважаючи на подовження санкцій, країни ЄС все більше прагнуть досягти якоїсь угоди з Росією щодо конфлікту в Україні, пише видання.

«Це правда, що рік тому Італія могла б бути фактично ізольованою, коли намагалась почати діалог з Росією, замість того, щоб будувати стіну. Але сьогодні це є частиною мейнстріму поглядів всіх країн-членів (ЄС)», – цитує видання італійського міністра.

Зі свого боку, італійка і очільниця європейської дипломатії Федеріка Моґеріні сказала, що під час засідання Ради СЄ на рівні міністрів закордонних справ, деякі міністри говорили про Росію, хоча це питання формально і не було на порядку денному.

«Загальний настрій сьогодні рухається в напрямку подовження санкцій», – сказала Моґеріні, яку цитує EUObserver.

Стаття на сайті «Голосу Америки» інформує, що на порядку денному візиту Держсекретаря США Джона Керрі до Москви є три головні питання: Сирія, «Ісламська держава» та Україна.

Нинішній візит Керрі до Москви є вже другим цього року.

Під час зустрічі з Керрі, російський міністр Сергій Лавров сказав, що хоче продовжувати діалог, започаткований лідерами обох держав щодо того, як США можуть допомогти «українському врегулюванню».

Один представник Держдепартаменту сказав «Голосу Америки», що Керрі обговорює в Москві повне втілення Мінської угоди, яка включає припинення вогню на сході Україні, а також відведення важкого озброєння українським урядом та підтримуваними Росією сепаратистами.

«Переговори відбуваються у час, коли з’явились повідомлення, що Росія роздумує над тим, як використати свій вплив на сирійського президента Ассада для того, щоб переконати США та ЄС відмовитись від санкцій, які були накладені на Москву за анексію Криму в 2014 році», – пише «Голос Америки».

Але представник Держдепартаменту сказав, що США висловили свою позицію «абсолютно чітко».

«Ми не граємо в гру «Давайте домовимось» тут, міняючи Україну на Сирію. Це окремі питання, і вони мають окремі шляхи вирішення», – сказав представник Держдепартаменту «Голосу Америки».

«Опитування: більшість росіян хочуть бачити Україну незалежною» – це заголовок повідомлення на сайті українського англомовного телеканалу Ukraine Today.

Третина тих, кого опитували соціологи, хочуть бачити Україну під політичним та економічним контролем Росії, мовиться у статті.

Згідно з опитуванням, яке провів незалежний російський соціологічний «Левада-центр», 59 відсотків росіян вважають, що було б вигідніше для Росії, щоб Україна була незалежною державою, маючи при цьому добросусідські та взаємовигідні відносини з Росією.

У листопаді 2014 року такі погляди розділяли 64 відсотки росіян, тобто на п’ять відсотків більше.

У той же час 27 відсотків опитаних вважають, що було б краще, якщо б Україна залишалася під політичним та економічним контролем з боку Росії, а 22 відсотки мають абсолютно протилежний до цього погляд.

Опитування було проведене в листопаді цього року. Всього було опитано 1600 людей, яким за 18 років, у 48 регіонах Російської Федерації, зазначається в статті. Похибка становить трохи більше трьох відсотків.

  • Зображення 16x9

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters у Києві, на Всесвітній службі «Бі-Бі-Сі» в Лондоні, кореспондентом телеканалу «1+1» та агенції УНІАН у Брюсселі, а нині – редактор Радіо Свобода в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG