Доступність посилання

ТОП новини

Ека Згуладзе і торти «Рошен». Нові герої фейкових «новин»


Ека Згуладзе
Ека Згуладзе

Російські сайти «затримали» Еку Згуладзе в Борисполі з мільйонами. У МВС України заперечують і жартують

У вівторок російські та проросійські сайти повідомили, що заступник глави МВС України Ека Згуладзе «попалась» на вивезенні 4 мільйонів американських доларів із України. Однак, у МВС це заперечили. Також у ЗМІ поширили фейкову новину про відмову супермаркетів продавати торти Roshen.

Портал EurAsia Daily повідомив про буцімто вивезення 4 мільйонів американських доларів із України із посиланням на екс-міністра МВС України Віталія Захарченка, який на своїй сторінці у Facebook написав:

«Тижнів зо два тому перший заступник міністра МВС Ека Згуладзе відбула до свого чоловіка у Францію, тому що перебуває «у становищі» і повинна через пару місяців народжувати. На митниці в Борисполі її затримали з валізою грошей, в якій було – не багато, не мало – 4 мільйони доларів США. На запитання відповідних органів, мадам Згуладзе, не кліпнувши, і посміхаючись, пояснила, що це її особисті речі. А гроші потрібні виключно для організації медичного процесу в Парижі».

Інформацію також поширили Сегодня.ру, «Анфтифашист», «Царьград», «Украина.ру» та інші.

У прес-службі Міністерства внутрішніх справ України таку інформацію заперечили.

«Інформація щодо затримання Еки Згуладзе не відповідає дійсності. Наразі перший заступник міністра внутрішніх справ України перебуває у Києві», – наголосили в МВС.

Окрім того, у митниці Борисполя повідомили, що озвучених сум ні в протоколах, ні в деклараціях не було, про це пише «Комсомольская правда в Украине».

У жартівливій формі на інформацію відреагував народний депутат України Антон Геращенко.

«У соцмережах активно обговорюють питання про затримання першого заступника міністра внутрішніх справ Катерини Згуладзе в Борисполі зі сумкою, в якій були 14 мільйонів доларів США. Це неправда! У сумці було не 14, а 140 000 000, і не доларів, а євро!» – написав він.


Фейк: мережа «Ашан» заявила про відмову продавати торти компанії Roshen

У вівторок деякі російські і українські ЗМІ поширили новину, буцімто мережа супермаркетів «Ашан» відмовляється продавати торти компанії Roshen. Такий висновок зробили зі світлини оголошення у гіпермаркеті, яку опублікував у соцмережах журналіст Павло Шеремет.

«Шановні покупці! ТМ «Рошен» не хоче, щоб її торти продавали дешевше, тому вони відсутні в нашій крамниці», – йдеться в оголошенні.


Пошук, за допомогою Google Images показав, що ця світлина була опублікована і актуальна ще у 2013 році.

Пізніше, у деяких ЗМІ новину видалили. Наприклад, видання «Корреспондент.нет» та InfoResist.org.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG