Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 10:05

Україна стає союзником Туреччини у протистоянні агресії Росії


(©Shutterstock)

В Анкарі починають розуміти, що Путін буде робити все можливе для дестабілізації турецької державності та створення проблем для друзів Туреччини

(Рубрика «Точка зору»)

Поїздка керівників Меджлісу кримськотатарського народу до Туреччини та проведені Мустафою Джемілєвим та Рефатом Чубаровим зустрічі на найвищому рівні – перший такий серйозний контакт після кризи в російсько-турецьких відносинах. Причому якщо в перші дні після знищення в повітряному просторі Туреччини російського військового літака в Анкарі ще була надія на те, що ситуацію вдасться врегулювати, і контакти двох країн повернуться хоча б до рівня холодного взаєморозуміння, усталеного після початку активного періоду російської операції в Сирії, то з кожною новою заявою Володимира Путіна чи Сергія Лаврова стає зрозуміло, що на поліпшення взаємин доведеться чекати роками. А, можливо, і не буде цього поліпшення до краху російського режиму, як знати?

Поїздка Джемілєва та Чубарова відбувалася якраз на тлі підсумкової прес-конференції Путіна. Кремлівський правитель шукав якомога різкіші, «дворові» слова для образи Туреччини та її керівництва та демонстрував готовність і надалі ігнорувати інтереси цієї країни. Адже слова Путіна про те, що він нічого не знав про туркоманів, тобто тюркські народності на кордонах Сирії та Туреччини, – це не невігластво, а ігнорування реалій. Саме так, як і поява в центрі Москви пам'ятника князю Володимиру – це не невігластво, в Росії всі чудово знають, що Київська Русь не має нічого спільного з Московським князівством, і в часи Володимира ніякої Москви не було і бути не могло. Але пам'ятник – це демонстрація претензій не тільки на чужу історію, а й на чужу територію. Тому його і встановлюють.

В Анкарі починають розуміти, що в майбутньому Туреччині доведеться обходитися без відносин із Росією, і що Путін буде робити все можливе для дестабілізації турецької державності та створення проблем для друзів Туреччини, якщо у нього вистачить коштів, звичайно. Але в кожному разі турецьке керівництво опрацьовує можливість відмови від російського газу і намацує «слабкі місця» у супротивника. Окупований Росією Крим – одне з таких місць. Більше того, якщо Туреччині вдасться сприяти відновленню територіальної цілісності Кіпру і в неї вже не буде проблеми одностороннього визнання незалежності Турецької Республіки Північного Кіпру, то і можливостей для покарання агресора з'явиться значно більше – як з правової, так і з економічної точки зору.

Для цього, звісно ж, важливою є нова якість відносин із Україною. Україна стає природним союзником Туреччини у протистоянні злу, оскільки Путін намагається поставити під сумнів як український, так і турецький суверенітет і національні інтереси. І у створенні нових стосунків між Києвом і Анкарою кримськотатарський Меджліс може бути важливим посередником. Тим більше, що в Туреччині і до сирійської авантюри Путіна переконалися – Росія не збирається створювати кримським татарам можливість нормально жити на рідній землі, вона буде нещадно переслідувати будь-яку політичну активність, будь-яку громадську ініціативу, неузгоджену з Кремлем – вона буде підтримувати тільки зраду. І таке ставлення теж заслуговує на покарання з боку країн, які відповідають за майбутнє кримських татар.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

Оригінал матеріалу –​ на сайті «Крим.Реалії»

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG