Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 05:56

Українській бібліотеці в Москві загрожує повна ліквідація


Політична карикатура Олексія Кустовського

«Приміщення буде перепрофільоване. Новий власник не зацікавлений ні в книжковому фонді бібліотеки, ні в її співробітниках» – адвокат

Бібліотеку української літератури в Москві швидше за все будуть ліквідувати. Про це сказав Радіо Свобода адвокат директора бібліотеки Наталії Шаріної. Імовірність такого розвитку подій не виключає і більшість експертів.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Інформацію про те, що Бібліотека української літератури в Москві може припинити своє існування, оприлюднив адвокат директора бібліотеки Іван Павлов. За його словами Павлова, про це стало відомо з офіційних джерел, які побажали залишитися неназваними.

Приміщення буде перепрофільоване, новий власник не зацікавлений ні в книжковому фонді бібліотеки, ні в її співробітниках
Іван Павлов

«З’явилася така інформація про те, що бібліотеку хочуть ліквідувати. А в цьому приміщенні, яке передадуть в новий департамент, – якщо зараз бібліотека належить до Департаменту культури, то нове приміщення передається в Департамент національної політики, міжнародних, міжрегіональних зв’язків і туризму, – і ось це нове приміщення буде перепрофільоване під Мультимедіацентр східно-слов’янських народів. При цьому новий власник не зацікавлений ні в книжковому фонді бібліотеки, ні в її співробітниках», – сказав Павлов в інтерв’ю Радіо Свобода.

Державний каток

Віктор Мироненко
Віктор Мироненко

За словами експертів, закриття Бібліотеки української літератури логічно випливає з усіх попередніх подій, при чому не тільки останніх місяців. Перша справа проти бібліотеки і перші обшуки почалися ще в 2010 році, задовго до початку російсько-українського конфлікту. З початком подій на Донеччині активність російських держструктур відновилася. Найприкріше, що від усіх цих подій потерпають люди, звертає увагу історик, директор Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко.

Москвичів, по суті, позбавляють одного з двох, що залишилися останніх інформаційних центрів про сучасну Україну
Віктор Мироненко

«Москвичів, по суті, позбавляють одного з двох, що залишилися останніх інформаційних центрів про сучасну Україну. На мій погляд, тут багато всяких аспектів. По перше, мені дуже тривожно за людей. Ну а потім сам факт – це ж було єдине місце в Москві, у величезній багатомільйонній Москві, куди людина, що цікавиться Україною, могла прийти і почитати свіжі українські газети, подивитися журнали, щось дізнатися про Україну. Можливо, ця Україна не всім подобається зараз, але очі собі навіщо закривати?!» – зазначає Віктор Міроненко.

Тим часом 22 грудня рано вранці російські правоохоронці прийшли з обшуками в громадську організацію Михайла Ходорковського «Відкрита Росія» і до її співробітників у Москві і в Петербурзі. Також, як і в недавніх обшуках і допитах співробітників української бібліотеки в Москві, були порушені російські закони щодо дотримання прав громадян.

У державі триває кампанія, – каже адвокат Іван Павлов, – а в таких випадках в Росії кажуть, що іноді краще потрапити під асфальто-укладальний каток, ніж під кампанію».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG