Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 14:21

«Креативна» схема з активами під заставою («СХЕМИ» | ВИПУСК №70)


Також у випуску: Монополія під ключ: як приватники заробляють на нотаруісах

«Креативна» схема з активами під заставою

Державні банки в Україні занадто часто виступають гаманцем для бізнесменів наближених до влади. Відбувається це, наприклад, так: приватна компанія бере кредит, гроші не повертає, а сама фірма банкрутує або застава чарівним чином зникає.

Видається, що саме така історія зараз розгортається навколо великої приватної компанії з виробництва соняшникової олії. Компанія «Креатив» взяла понад 600 мільйонів доларів кредитів у приватних та державних банках.

Застава приватних банків просто зникла зі складів. І просто зараз проходить низка операцій з іншими активами компанії, яка може призвести до втрати державними банками сотень мільйонів кредитів, наданих «Креативу». Більше подробиць знає Олександр Черновалов.


Монополія під ключ

Усі нотаріуси України, які хочуть займатися земельними угодами, мають купувати дороге програмне забезпечення тільки в однієї фірми. Ця фірма отримала контракт не на прозорому тендері, а через субпідряд. Більше того, і ця фірма, і тестувальники програмного забезпечення – споріднені між собою компанії.

Така ситуація досить типова серед постачальників послуг державі. Але з електронною базою даних Державного земельного кадастру унікальність полягає в тому, що монополіст обійшов і досить добре прописану систему контролю за створенням електронного доступу, і тендер, на який надавала кредит міжнародна організація – Світовий банк.

Більше того, виявляється, що монопольна компанія – постачальник послуг отримує сотні тисяч гривень за ІТ-послуги щомісяця за схожими контрактами з іншими державними органами організаціями.

Як це сталося – знає Анастасія Іванцова.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG