Доступність посилання

ТОП новини

«Креативна» схема з активами під заставою («СХЕМИ» | ВИПУСК №70)


Також у випуску: Монополія під ключ: як приватники заробляють на нотаруісах

«Креативна» схема з активами під заставою

Державні банки в Україні занадто часто виступають гаманцем для бізнесменів наближених до влади. Відбувається це, наприклад, так: приватна компанія бере кредит, гроші не повертає, а сама фірма банкрутує або застава чарівним чином зникає.

Видається, що саме така історія зараз розгортається навколо великої приватної компанії з виробництва соняшникової олії. Компанія «Креатив» взяла понад 600 мільйонів доларів кредитів у приватних та державних банках.

Застава приватних банків просто зникла зі складів. І просто зараз проходить низка операцій з іншими активами компанії, яка може призвести до втрати державними банками сотень мільйонів кредитів, наданих «Креативу». Більше подробиць знає Олександр Черновалов.


Монополія під ключ

Усі нотаріуси України, які хочуть займатися земельними угодами, мають купувати дороге програмне забезпечення тільки в однієї фірми. Ця фірма отримала контракт не на прозорому тендері, а через субпідряд. Більше того, і ця фірма, і тестувальники програмного забезпечення – споріднені між собою компанії.

Така ситуація досить типова серед постачальників послуг державі. Але з електронною базою даних Державного земельного кадастру унікальність полягає в тому, що монополіст обійшов і досить добре прописану систему контролю за створенням електронного доступу, і тендер, на який надавала кредит міжнародна організація – Світовий банк.

Більше того, виявляється, що монопольна компанія – постачальник послуг отримує сотні тисяч гривень за ІТ-послуги щомісяця за схожими контрактами з іншими державними органами організаціями.

Як це сталося – знає Анастасія Іванцова.

  • Зображення 16x9

    Олександр Чорновалов

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2015 року. Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та Першого суспільного). Маю економічну освіту. З 2005 по 2014 рік працював в щотижневій газеті «Комерсант-Україна», пройшов шлях від журналіста до редактора відділу. Призер і номінант багаточисленних журналістських конкурсів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG