Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 09:59

Рада підтримала поправки президента і повторно ухвалила закон щодо Нацгвардії


Верховна Рада ухвалила у другому читанні та у цілому законопроект про Національну гвардію, який президент України Петро Порошенко подав на заміну попередньо ним заветованого.

Порошенко ветував схожий законопроект, вважаючи таким, що не відповідає законодавству пункт про створення у складі Нацгвардії танкових підрозділів (запропонувавши вилучити його із законопроекту) і не відповідною Конституції норму про призначення командування Нацгвардії президентом за поданням міністра внутрішніх справ.

Петро Порошенко запропонував, що командувач Національної гвардії України призначається на посаду та звільняється з посади президентом України.

Депутати проголосували за ці президентські поправки.

Закон про створення Національної гвардії Верховна Рада ухвалила у березні 2014 року. Ним визначено, що чисельність Нацгвардії, яка формується на базі внутрішніх військ МВС України, становитиме до 60 тисяч осіб.

Парламент також встановив, що Національна гвардія є військовим формуванням із правоохоронними функціями, що входить до структури Міністерства внутрішніх справ.

Наразі роботі Верховної Ради триває. Парламентарії планують розглянути і ухвалити проект державного бюджету на 2016 рік.

Вранці 24 грудня народні депутати проголосували за рішення працювати до ухвалення держбюджету-2016. Зміни до чинного Податкового кодексу вони вже підтримали.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG