Доступність посилання

12 Грудень 2017, Київ 22:47

Військово-побутовий конфлікт із політично-корупційним підтекстом


(©Shutterstock)

Колишнього військовослужбовця затримали за бійку після того, як він оприлюднив компромат на прокурора сил АТО

В п’ятницю, 25 грудня, у Краматорську суд має розглянути запобіжний захід для колишнього військовослужбовця Олександра Ружанського, якого напередодні затримали в Харкові. Військова прокуратура звинувачує його в тому, що він, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, розстріляв із травматичного пістолета двох мешканців Краматорська. Натомість захист наголошує на тому, що нападники діяли з антиукраїнських міркувань, а військова прокуратура не враховує цієї обставини. А головне – Олександра Ружанського затримали після того, як він оприлюднив інформацію про нерухомість, яка ніби належить керівнику військової прокуратури сил АТО.

На початку 2015 року колишній працівник прокуратури харків’янин Олександр Ружанський добровольцем пішов до української армії. Служив у Військовій службі правопорядку в Краматорську. Тут наприкінці травня у нього в позаслужбовий час стався конфлікт із двома місцевими мешканцями. За його словами, захищаючись, він застосував травматичну зброю.

«Претензії були до мене, як до військовослужбовця української армії: «Фашист! Каратель!». Набір отаких слів, хапання мене за футболку, спроби вдарити», – розповідає колишній військовослужбовець, який у серпні 2015-го демобілізувався за станом здоров’я.

Не дали юридичної оцінки діям осіб, які нападали на мене. Не встановили, чи є вони сепаратистами. Не вказано, що вони були в стані алкогольного сп’яніння
Олександр Ружанський

Олександр Ружанський стверджує, що у військовій прокуратурі умисно ігнорують те, що місцеві мешканці напали на нього через сепаратистські, антиукраїнські переконання – знаючи, що він є військовослужбовцем.

«Не дали юридичної оцінки діям осіб, які нападали на мене. Не встановили, чи є вони сепаратистами. Не вказано, що вони були в стані алкогольного сп’яніння. Не вказано, що один із них раніше був двічі засуджений», – розповідає Олександр.

О 4.30 ранку, в кафе, він точно не виконував службові обов’язки – прокурор Матіос

Натомість головний військовий прокурор Анатолій Матіос стверджує, що військова прокуратура діє у цій справі неупереджено.

Сукупність доказів, навіть при сумнівно-неоднозначному ставленні до тих чи інших поглядів потерпілих, які вони висловлювали в соціальних мережах, не дає нам права розстрілювати людей посеред нічного міста
Анатолій Матіос

«Пан Ружанський точно не виконував службові обов’язки військовослужбовця Військової служби правопорядку о 4.30 ранку в кафе. Повірте, сукупність доказів, навіть при сумнівно-неоднозначному ставленні до тих чи інших поглядів потерпілих, які вони висловлювали в соціальних мережах, не дає нам права розстрілювати людей посеред нічного міста», – каже головний військовий прокурор. Що ж до осіб, проти яких Олександр Ружанський застосував травматичну зброю, то ними займається МВС.

«Кожному своє. Кримінальне провадження відносно осіб, які потерпіли внаслідок розстрілу Ружанським, розслідується органами внутрішніх справ. Я не наглядаю за цим провадженням», – додає Анатолій Матіос.

Відправили в буцегарню, щоб закрити рота – захисник Рябошапка

У свою чергу, захисник колишнього військовослужбовця Анатолій Рябошапка наголошує, що затримання сталося після того, як Олександр Ружанський – сам колишній працівник прокуратури – оприлюднив інформацію про те, що буцімто керівник військової прокуратури сил АТО Костянтин Кулик отримав у власність нерухомість, яка не відповідає його статкам.

Щоб закрити рота – в буцегарню відправили чоловіка
Анатолій Рябошапка

«А щоб закрити рота – в буцегарню відправили чоловіка. Я йому казав: ти надто жорстко пишеш, дивися – можуть бути наслідки», – розповідає Анатолій Рябошапка. Також він зазначає, що у цьому конфлікті обидві сторони отримали травми, але претензії лише до його підзахисного.

Сам Олександр Ружанський каже, що готовий постати перед судом у цій справі, але хотів би уникнути перебування в краматорському СІЗО, адже серед співкамерників можуть опинитися сепаратисти. 25 грудня краматорський міський суд має визначити запобіжний захід для Олександра Ружанського.

  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії.Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники»

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG