Доступність посилання

ТОП новини

З України пішов канадський розробник луганських газових родовищ


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Причиною такого кроку в компанії Serinus Energy називають політику українського уряду

Канадська нафтогазова компанія Serinus Energy продала свій мажоритарний пакет акцій в українській газовидобувній компанії KUB-Gas Holdings Limited, яка розробляє Ольгівське, Макіївське, Північно-Макіївське, Вергунське і Крутогорівське газові родовища у Луганській області через «регуляторні зміни», запроваджені урядом України. Про це повідомляє Platts.com.

У середу виконавчний директор Serinus Energy Тім Еліотт повідомив, що через політику уряду України видобуток газу в країні став надто дорогим.

«Геополітичні події у регіоні протягом останніх 2-х років та невтішні політичні рішення уряду України значно підточили економічну життєздатність нашого бізнесу тут», – наводить слова Еліотта видання.

Голова компанії зокрема висловив невдоволення затягуванням рішення про зменшення урядових стягнень (роялті – ред.) за розробку газових покладів в Україні.

«Ми не бачимо ознак того, що цей процес може відновитись», – заявив Еліотт.

У компанії вказали, що протягом 2014-го та 2015-го років уряд України запровадив серію законів та регуляторних заходів, які негативно вплинули на їх бізнес. Зокрема з серпня 2014-го року роялті на видобуток газу зросли з 28% до 55%.

Еліотт також зазначив, що у жовтні Рада у першому читанні ухвалила законопроект про зменшення номінальних роялті до 29%, але невідомо, коли відбудеться друге читання законопроекту і він надійде на підпис президенту України.

Представник компанії також заявив: «За відповідних фіскальних умов ми віримо, що виробництво природного газу в Україні може відновити зростання, але з огляду на невпевненість у майбутньому країни, ми вважаємо, що інтересам наших акціонерів краще відповідає продаж компанією активів в Україні».

Serinus продали свої акції у KUB-Gas за 30 мільйонів доларів та заявили, що прибуток від угоди буде використано для розвитку газового бізнесу компанії у Румунії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG