Доступність посилання

ТОП новини

Ніхто не вірить Путіну, що він не хоче відроджувати СРСР (світова преса)


«Росія не хоче нового Радянського Союзу, але їй ніхто не вірить, каже Путін» – Diario de Noticias

Британська газета ділових кіл Financial Times повідомляє про надзвичайно важливе голосування в українському парламенті за бюджет на наступний рік та низку поправок до податкових законів, що було вирішальним для збереження міжнародної допомоги Києву. Провідний каталонський часопис La Vanguardia пише про позицію керівництва Казахстану щодо кризи в Україні і наголошує, що є проблеми із виконанням Мінських угод. А впливове португальське видання Diario de Noticias пише, що президент Росії присягається, що Захід діє не в інтересах України, а Росія не збирається відтворювати Радянський Союз.

Британське видання ділових кіл Financial Times опублікувало статтю «Україна ухвалює новий бюджет, щоб зберегти допомогу МВФ». Кореспондент часопису у Києві Роман Олеарчик пише, що український парламент ухвалив надзвичайно важливі поправки до податкового законодавства, бюджет на 2016 рік та ще низку суміжних законів під час доволі сонного, як зазначає автор, голосування, яке затяглося до ранку. На думку автора статті, все це послабило побоювання щодо більш інтенсивної політичної боротьби всередині парламентської нестабільної коаліції, що, у свою чергу, могло б зруйнувати пакет законів, які розглядалися, як ключові для збереження 40-мільярдної міжнародної допомоги, яку надає Україні Міжнародний валютний фонд.

Британське видання зазначає, що після запеклих сутичок під час обговорення, з досить потріпаним, як пише автор статті, урядом Арсенія Яценюка, більшість українських парламентарів ухвалила компромісний пакет законів під час голосування, яке завершилось о 4 годині ранку. Хоча більшість українських християн відзначає Різдво 6-7 січня, у стінах українського парламенту панувало бажання провести голосування і ухвалити рішення ще перед святами. Часопис наводить слова деяких неназваних українських парламентарів, які казали, що голосування треба завершити ще до свят, бо багато депутатів відлітають за кордон на різдвяні канікули.

Автор статті Роман Олеарчик також додає, що в українських владних колах були побоювання, що неспроможність забезпечити голоси для ухвалення цих законів може розвалити українську прозахідну урядову коаліцію, поваливши уряд Яценюка. 2 з 4 партій в уряді Яценюка виступали проти бюджету, запропонованого прем'єром, проте у цьому випадку вирішальною виявилась підтримка трьох фракцій з-поза меж коаліції.

Financial Times додає: якщо б не ухвалили бюджет на наступний рік та не проголосували б за нове оподаткування в Україні, під загрозою опинилася б співпраця з МВФ. Автор статті пише, що всупереч дипломатичному протоколові МВФ, західні союзники України чинили тиск на український парламент напередодні голосування. Часопис також подає деталі того, як опоненти нового законодавства заявляли, що надання податкових пільг для сільського господарства України мало б, на їхню думку, допомогти сектору української економіки, який став основним джерелом зростання замість ливарної промисловості. Подібна радикальна реформа, на думку МВФ, могла стати причиною різкого падіння прибутків держави і збільшенням бюджетного дефіциту більш ніж на 3,7%, як було заплановано.

«Прорив у голосуванні розвіює побоювання щодо надання 40 мільярдів міжнародної допомоги»

Провідне видання іспанського регіону Каталонія – часопис La Vanguardia надрукувало статтю під назвою «Ідрісов: Мінськ – це шлях до вирішення кризи в Україні». Видання наводить слова міністра закордонних справ Казахстану Ерлана Ідрісова, з якими він звернувся до представників засобів масової інформації перед закінченням календарного року.

Казахстанський урядовець, як пише іспанське видання, додав, що мир ще не прийшов в Україну, що, у свою чергу, означає, що існує проблема з втіленням у життя всього того, що прописано у Мінських угодах. Водночас міністр закордонних справ Казахстану додав, що впевнений, що єдиний шлях вирішення кризи в Україні полягає у виконанні усіх пунктів мінських домовленостей.

Каталонський часопис пише, що на думку казахстанського високопосадовця, Мінські угоди не є ідеальними, але разом з тим не існує нічого кращого за ті угоди, яких було досягнуто на переговорах у столиці Білорусі. Відтак єдиним шляхом вирішення кризи в Україні, на думку Ідрісова, є скрупульозне виконання Мінських угод обома сторонами конфлікту на сході Україні.

Міністр закордонних справ Казахстану додав, що його країна бере конфлікт в Україні близько до свого серця, бо, за словами Ерлана Ідрісова, Україна є близькою Казахстанові. Як пише La Vanguardia, у Казахстані проживає 300 тисяч осіб, які мають українське походження, тому, як висловився казахстанський міністр, біль українців є болем Казахстану.

«Мінськ – це єдиний шлях до вирішення української кризи»

Одне з найвпливовіших щоденних видань Португалії – газета Diario de Noticias містить статтю «Росія не хоче нового Радянського Союзу, але їй ніхто не вірить, каже Путін». Часопис наводить слова президента Росії Володимира Путіна, який каже, що Захід буцімто не діє в інтересах України, а лише намагається запобігти відродженню Радянського Союзу. Далі португальське видання пише, що Путін стверджує, що Росія аж ніяк не намагається відродити СРСР, але головна проблема полягає в тому, за словами російського президента, що цьому ніхто не хоче вірити.

Diario de Noticias зазначає, що від початку кризи в Україні, коли підтримуваного Москвою президента України Віктора Януковича усунули від влади проєвропейські демонстранти у Києві, Росія не втомлюється звинувачувати Захід у використанні, як каже Кремль, «політики стримування», подібної до тієї, що відбувалася у роки Холодної війни.

Португальський часопис посилається на документальну стрічку «Світовий порядок», яку показали у Росії, у якій президент Росії Путін чимдуж намагається переконати всіх, що його країна аж ніяк не намагається відродити Радянський Союз. Путін йде далі і переходить вже від України та Радянського Союзу до подій у Північній Африці та на Близькому Сході, вбачаючи і там так звану «руку Заходу». Путін голосно заявляє, що Захід нібито намагається запровадити свою версію демократії у цих частинах світу, не зважаючи на те, що у тих країнах існують зовсім інші традиції і релігія. Все відбувається у типових традиціях кремлівської пропаганди.

«Ніхто не вірить Путіну, що він не хоче відроджувати Радянський Союз»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG