Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 11:46

Яценюк: «Укрнафта» перерахувала до бюджету майже 2 мільярди гривень дивідендів


Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що компанія «Укрнафта» перерахувала 1 мільярд 770 мільйонів гривень дивідендів до державного бюджету України.

Він нагадав, що минулого тижня провів зустріч із головою правління компанії, в ході якої «в першу чергу обговорювалося питання щодо виплати дивідендів компанією «Укрнафта» на користь державного бюджету України».

У жовтні голова правління «Укрнафти» Марк Роллінз повідомив, що компанія виплатила державі перші 200 мільйонів гривень дивідендів за 2014 рік.

У березні Верховна Рада ухвалила зміни до закону про акціонерні товариства – знизила кворум для проведення загальних зборів акціонерів для всіх АТ, незалежно від їхнього виду власності, до 50% + 1 акція.

Держава володіє 50 + 1% акцій «Укрнафти», але регулярно мала труднощі з проведенням зборів акціонерів даної компанії (структури групи «Приват» Ігоря Коломойського, які контролюють 42% акцій «Укрнафти», найчастіше впливали на це). Ухвалення рішень щодо розподілу чистого прибутку і виплати дивідендів, щодо менеджменту були ускладнені.

У липні акціонери «Укрнафти» обрали новим головою правління підприємства громадянина Великобританії Марка Роллінза. За його кандидатуру на зборах акціонерів проголосували 99,97% кворуму.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG