Доступність посилання

ТОП новини

У справі нападів на жінок у Кельні з’явилися перші підозрювані


Акція протесту у Кельні. 5 січня 2016 року
Акція протесту у Кельні. 5 січня 2016 року

«Пов’язувати цю проблему з біженцями було б зловживанням цією темою»

У Німеччині в місті Кельні відбулися масові акції протесту проти сексуальних нападів і грабежів, скоєних групами молодих чоловіків у новорічну ніч. Більшість протестувальників – жінки, які вимагали від уряду та особисто від канцлера Анґели Меркель гарантувати їхню безпеку. Німецька поліція повідомила, що веде слідчі дії проти трьох підозрюваних у причетності до масових нападів на жінок, проте арештів у справі досі не було. Справа набула політичної ваги, адже у злочинах підозрюють мігрантів. Минулого року Німеччина прийняла понад мільйон біженців із країн Азії та Близького Сходу, що викликає соціальну напруженість у цій країні.

Про те, що у справі нападів на жінок з’явилися перші підозрювані, у середу, 6 січня, заявив міністр внутрішніх справ землі Північний Рейн-Вестфалія Ральф Єґер. Однак подробиць він не повідомив, посилаючись на інтереси слідства. Ще напередодні шеф поліції Кельна Вольфґанґ Альберс говорив про те, що поліцейські та свідки мають лише загальну уяву про те, як виглядали нападники.

«Єдине, що ми знаємо, це те, що деякі поліцейські на місці подій бачили переважно молодих чоловіків між 18 та 35 роками північно-африканського та арабського походження. Ці свідчення відповідають свідченням самих жертв. Вони так само змальовують імовірних нападників», – сказав шеф кельнської поліції.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив, що не слід підозрювати біженців, принаймні, як уточнив міністр, «на етапі розслідування».

Також і міністр юстиції Німеччини Гейко Маас попередив, що пов’язувати напади з біженцями було б надмірним спрощенням та зловживанням у дискусії.

«У перебігу розслідування буде зрозуміло, якого походження були нападники. Акцентувати на цьому означало б надмірне спрощення, а пов’язувати цю проблему з біженцями було б зловживанням цією темою. Тепер є час для встановлення фактів та необхідних висновків», – сказав міністр юстиції Німеччини.

У ніч на 1 січня у центрі Кельна, біля головного вокзалу та поблизу Кельнського собору, зібралося близько тисячі чоловіків, які розбилися на групи і так оточували, нападали та грабували жінок. Поліція говорить про велику кількість випадків сексуального домагання та одне зґвалтування. Напади на жінок, але не настільки численні, були зареєстровані також у Гамбурзі та Штутґарті. Досі до правоохоронних органів було подано більше ніж 80 заяв про напад.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель висловила обурення у зв’язку з нападами. Інциденти викликали широку суспільну дискусію про біженців та мігрантів, кількість яких, за офіційними даними, в 2015 році перевищила мільйон.

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG