Доступність посилання

ТОП новини

Українські експортери мають виходити на американський ринок – посол


Валерій Чалий розповів про підготовку візиту до США президента України

Київ запровадив мораторій на імпорт товарів з Росії у відповідь на аналогічний крок з боку Москви. Унаслідок торговельної війни з Росією Україна може втратити до 600 мільйонів доларів, кажуть економісти. Але частково ці втрати планують перекрити за рахунок активнішого виходу на ринки ЄС. Чи спонукатиме ситуація український бізнес виходити на американські ринки і як український уряд допомагає у цьому підприємцям? Про це «Голос Америки» запитав посла України у США Валерія Чалого.

Дипломат насамперед назвав російське ембарго на імпорт товарів з України суто політичним кроком, продовженням економічними методами війни проти України. На переконання Валерія Чалого, при цьому спостерігалася низка порушень правил Світової організації торгівлі та процедури призупинення дії угоди СНД про вільну торгівлю, які слід проаналізувати. «Може виникнути унікальна ситуація, коли Росія має вийти з цієї угоди. І ми залишимося в рамках дії цієї угоди разом з іншими партнерами: Казахстаном, Білоруссю», – зазначив посол.

Ми готові максимально сприяти усім компаніям, які шукають свою нішу на американському ринку
Валерій Чалий

Стосовно економічних втрат української сторони Валерій Чалий наголосив, що зараз жоден експерт не може назвати обсяг реальних втрат. «Будь-яке припинення торгівлі – це погано. В наших умовах щодо Росії – логічно. Чи можна переорієнтувати експорт? Можна. Більше того, ми готові максимально сприяти усім компаніям, які шукають свою нішу на американському ринку», – запевнив дипломат.

Він нагадав про систему преференцій, про яку мало знають експортери в Україні: «Вона дає можливість для 3 800 товарних позицій торгувати без мита і виходити все-таки на американський ринок. Складний, конкурентний ринок, але це можна зробити. І посольство сприятиме будь-яким експортерам, які хочуть вийти на цей ринок. Є оцінки, що до 100 мільйонів можна зробити у цьому році», – сказав посол.

Американський ринок з одного боку конкурентний, а з іншого – величезний за обсягом. Керівництво США провадить політику щодо створення зон вільної торгівлі на різних напрямах, і українська сторона виходитиме з ініціативою створення зони вільної торгівлі між двома країнами, зазначив Валерій Чалий.

«Але навіть того режиму, який зараз є, достатньо для того, щоб українські компанії входили в конкретні сегменти американського ринку. Хто шукає – той знайде рішення, а ми допоможемо», – наголосив посол України у США.

Валерій Чалий висловив думку і щодо можливого надання військової допомоги Україні. Відповідні законопроекти виносяться на розгляд Конгресу. «658 мільйонів доларів допомоги Україні, які закладені у бюджеті США 2016 року – це досягнення. Але це постійна робота. Нові законопроекти якраз конкретизують і дають можливість використати ці ресурси. Є такі позиції, які потребують додаткового законодавчого врегулювання. Законопроекти якраз направлені на те, щоб загальнополітичні рішення щодо військової допомоги та в сфері безпеки знайшли втілення у конкретних поставках», – сказав Чалий.

Ми будемо планувати і готувати візит президента Петра Порошенка наприкінці березня до Вашингтона
Валерій Чалий

Серед інших пріоритетних завдань посольства України у США в новому році Валерій Чалий назвав організацію діалогу на найвищому рівні. «Я вже можу анонсувати, хоча ще не остаточно, але ми будемо планувати і готувати візит президента Петра Порошенка наприкінці березня до Вашингтона. І для участі в саміті з питань ядерної безпеки, і для додаткових зустрічей, планується ціла програма», – заявив посол і додав, що розроблено цілий план заходів, спрямованих на поглиблення взаємовідносин, насамперед у політичній, безпековій та економічній сферах.

«На політичному рівні – це відновлення роботи комісії стратегічного партнерства, по-друге, розробка чіткого бачення двосторонньої взаємодії у глобальних і двосторонніх питаннях, і третє – чітке розуміння сторонами середньострокової перспективи взаємовідносин двох країн», – сказав Валерій Чалий про головні завдання, наголосивши на необхідності розробки перспективних довгострокових проектів: у космічній сфері, у галузі високих технологій та двосторонній торгівлі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG