Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 21:53

Чвари перед антикорупційним форумом Саакашвілі в Харкові


Міхеїл Саакашвілі під час антикорупційного форуму в Києві. Грудень 2015 року

«Я не проти обговорювати політичну корупцію, якщо така є в обласному політикумі. Але наше завдання – не перетворювати форум на балаган» – Кобцев

У Харкові певною політичною силою ведуться спроби рейдерського захоплення майданчика Всеукраїнського антикорупційного форуму для зведення політичних рахунків. Із такою заявою на своїй сторінці виступив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Михайло Кобцев, що входить до оргкомітету проведення у Харкові третього Всеукраїнського антикорупційного форуму, започаткованим колишнім президентом Грузії, головою Одеської обласної державної адміністрації Міхеїлом Саакашвілі. У харківському осередку Всеукраїнського об’єднання «Самопоміч» збентежені тим, що організатори форуму прагнуть відмовитися від обговорення питання політичної корупції в області. Натомість головний ідеолог заходу Міхеїл Саакашвілі дипломатично обіцяє ні перед ким не зачиняти двері на форумі, що має пройти в Харкові 18 січня, і що під час різних дискусійних панелей зможуть виступити всі охочі. У середу, 13 січня, голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі спеціально приїхав до Харкова, аби спланувати форум, Він анонсує, що в понеділок буде представлена тактика і стратегія всеукраїнського надпартійного громадського руху «За очищення».

За кілька днів до проведення в Харкові третього Всеукраїнського антикорупційного форуму, його головний ініціатор Міхеїл Саакашвілі зустрівся з журналістами та оргкомітетом заходу. За традицією політиків, у спічі до преси він згадав про «наявність у Харкові надзвичайного інтелектуального і політичного потенціалу» і ще більшу купу проблем, породжених, зокрема, корупцією. Якщо в Києві зароджувався антикорупційний форум, то в Харкові 18 січня громадські активісти мусять проголосити стратегію і тактику громадського надпартійного руху «За очищення».

«Реально рух ми будемо починати в Харкові. З нами, з суспільством грають в наперстки. Так, щоб не дати можливості грати у наперстки, ми повинні сказати, що наслухалися балачок, давайте діяти. Не будете діяти Ви, буде діяти суспільство, всі політичні партії», – наголошує Міхеїл Саакашвілі.

Саакашвілі про теоретиків корупціонерів

Політик висловив переконання, що головними корупціонерами в Україні є якраз ті, хто найбільше тероризує з приводу запеклої боротьби з корупцією. Він певен, що таких чиновників потрібно усунути від влади і вилучити незаконно здобуте ними майно.

«Так давайте попросимо їх від нас піди, залишити в спокої на деякий час. А потім суспільство буде займатися їхніми справами, буде забирати у них гроші, буде садити їх на лаву підсудних. Але без громадської мобілізації в Україні нічого не вийде», – наголосив Міхеїл Саакашвілі.

Саакашвілі про суддів, що «зкурвилися»

Грузинський реформатор підтримує ініціативу міністра МВС України Арсена Авакова щодо призупинення на три місяці роботи судів для формування нової судової системи з одночасною заміною всіх представників Феміди. Згадуючи грузинський досвід, Саакашвілі розповів, що в їхній країні кілька разів мінялася переважна більшість суддів: «як тільки вони скурвлювалися».

Ми змінили практично сто відсотків суддівського корпусу, І знову, після того, як вони скурвилися, через кілька років нам знов довелося їх, більшість, змінювати
Міхеїл Саакашвілі

«В 90-х роках ми змінили практично сто відсотків суддівського корпусу, І знову, після того, як вони скурвилися, через кілька років нам знов довелося їх, більшість, змінювати. Як тільки відбувається заболочування, потрібно їх міняти. І це постійний процес», – зазначив голова Одеської ОДА.

Про «рейдерство» форуму

Більшість програмових тезисів Міхеїл Саакашвілі присвятив політичним корупціонерам при владі. Але при організації антикорупційного форуму в Харкові розгорівся скандал з приводу якраз цієї самої «політичної корупції».

За словами заступника голови правління Платформи громадянських сил «22 лютого», головного редактора інтернет-видання «Східна варта» Ростислава Касьяненка, як тільки-но в «політичну панель» антикорупційного форуму стали надходити пропозиції про обговорення цієї болючої теми від місцевих політичних партій, то один із організаторів форуму, народний депутат від партії БПП Михайло Кобцев скористався своїм правом на вето.

Касьяненко каже, що представники партії «Самопоміч» мали намір обговорити факти підкупу багатьох депутатів у райрадах при обранні голів: «Йдеться не лише про депутатів від БПП». Натомість дали вказівку «мочити» за корупцію тільки міського голову Геннадія Кернеса.

«Київські організатори сказали: «Землю усюди дерибанять, і «податкова» усюди краде, це нікому не цікаво. Це національна подія. Всі знають, що Кернес шахрай, тому ось вам півгодини – розкажіть в цей час про Кернеса. Уявіть, буде чотири доповіді за півгодини і всі присвячені тому, який негідник Кернес. А активісти пропонували до обговорення 18 доповідей, зокрема про політичну корупцію на Харківщині. Нам заборонили обговорювати політичну корупцію, бо є договорняк між БПП та «Відродженням». Він спостерігається в міській раді, яскравий приклад тому одностайне голосування за секретаря міськради від Кернісівського «Відродження»; який стався в обласній раді при голосуванні за голову облради; який відбувся в усіх районних радах. А пан Кобцев вважає цей факт політичним процесом, так, дововорним, але політичним процесом», – висловлює позицію Ростислав Касьяненко.

Член оргкомітету харківського форуму, народний депутат від БПП Михайло Кобцев вважає заяви політиків харківської «Самопомочі» та деяких громадських активістів спробою рейдерського захоплення «майданчику антикорупційного форуму».

Я не проти обговорювати політичну корупцію, якщо така є в обласному політикумі. Але наше завдання – не перетворювати форум на балаган
Михайло Кобцев

«Я не проти обговорювати політичну корупцію, якщо така є в обласному політикумі. Але наше завдання – не перетворювати форум на балаган. У нас же зголошувалися доповідачі за цією темою тільки від однієї політичної сили. Якби з цієї теми, як там кажуть, в лапках, «політична корупція» було кілька думок чи три, всі ж мають право висловитися, а так складається, що ми цих відсікли, а цим дали виступити, трибуна обернулася на мовлення однієї з політичних сил. Це я вважаю не коректно», – опонує Михайло Кобцев Ростиславові Касьяненко.

При цьому політик пригадав Касьяненку, як його інтернет-видання працювали на Геннадія Кернеса. Низку інформаційних інтернет-сайтів «Східна варта», «Міська варта» довгий час пов’язували з міським головою Кернесом.

Про чвари між організаторами харківського антикорупційного форуму Міхеїл Саакашвілі дізнався від журналістів. Він пообіцяв, що ні перед ким не закриватимуть двері, кожен зможе висловитися під час дискусійних панелей, під час так званого «Світового кафе», цей формат передбачає вільний обмін думками людей.

За повідомленням організаторів, під час форуму, що має відбутися 18 січня, окрім пленарного засідання, пройдуть три дискусійні панелі.

«Одна з них буде присвячена корупції всеукраїнського масштабу, друга – презентації громадського руху «За очищення», третя – корупції в Харкові та області», – розповіла член оргкомітету форуму, представниця «Демальянсу» Надія Савинська.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG