Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 15:13

Для України цей рік буде вирішальним – експерт Atlantic Council


Київ, Майдан незалежності, грудень 2013 року

Чи не найважливішим завданням, яке стоїть перед владою, є боротьба з корупцією, стверджує експерт

Два роки тому сотні тисяч українців, незважаючи на мороз, вийшли на київський Майдан, щоб висловити протест проти політики влади. З того часу, пише Аліна Полякова у блозі для видання аналітичного центру Atlantic Council, Україна пережила надто багато криз, щоб їх порахувати – від відставки Януковича, до окупації Росією Криму і війни проти російських сил на Донбасі, яка все ще продовжується, хоча з меншою інтенсивністю, до скорочення економіки на 7% (у 2014 році) і 12% (у 2015 році). Кожна з цих криз могла б спричинити крах будь-якої країни, але Україна вижила.

Більше того, підкреслює Полякова, Світовий банк передбачає навіть помірне зростання української економіки протягом цього року. Міжнародний валютний фонд, як і в минулому, обіцяв цього року надати умовну допомогу на суму 4,7 мільярда доларів. США обіцяли позикові гарантії на один мільярд доларів, а Європейський союз – позику на дещо більшу суму. Подібну допомогу надасть Україні і сусідня Польща.

Хоча допомога буде у формі позик, важливе дещо інше – віра в зростання української економіки. Але все залежить від українського уряду і громадянського суспільства, на чому наголосив віце-президент США Джозеф Байден у зверненні до Верховної Ради у грудні.

У своєму блозі Полякова підкреслює, що Україна мусить прийняти антикорупційні закони, провести розслідування щодо корупції у вищих ешелонах влади, включно з генеральним прокурором Віктором Шокіним. Черговим кроком мусить бути припинення політичних суперечок, які загрожують розвалом правлячої коаліції і проведенню політичних реформ.

Чи не найважливішим завданням, яке стоїть перед владою, є боротьба з широко розповсюдженою корупцією, чому має служити також Національне антикорупційне бюро. Автор блогу Аліна Полякова пише, що українські керівники не повинні забувати, що Євромайдан боровся за євроінтеграцію, але що українцям вже набридло корумповане керівництво. Велику роль у боротьбі з корупцією повинні відігравати лідери волонтерських громадських організацій.

Чималу увагу в блозі експерт приділяє питанню наслідків інспірованої Росією діяльності сепаратистів на Донбасі. За підрахунками бюро верховного комісара ООН у справах біженців, п’ятьом мільйонам українців потрібна гуманітарна допомога, причому частина потребуючих залишається в зоні конфлікту.

В окупованих районах Донецької і Луганської областей мають відбутися місцеві вибори. Аліна Полякова, посилаючись на положення Мінських домовленостей, підкреслює, що вибори мають відбутися згідно з українськими виборчими законами і під наглядом Організації з безпеки і співробітництва в Європі. І хоча чимало українців виступають проти мінських домовленостей, за умови виконання українською стороною положень угод можлива форма примирення на сході України і збереження західних санкцій проти Росії.

На думку експерта аналітичного центру Atlantic Council Аліни Полякової, ситуація в Україні стабільніша, ніж рік чи два роки тому. Росія, яка зайнята в Сирії, за всіма ознаками не посилить боїв на Донбасі, що було б нищівним для України, економічна ситуація в якій і далі залишається хиткою, але з перспективою на покращення цього року.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG