Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 22:43

Відмова Порошенка від бізнесу стала б хоробрим кроком – медіа-експерт


(©Shutterstock)

Незалежність журналістики можна зберегти і в нинішніх умовах, вважає заступник директора IREX Леон Морс

Допомогу незалежним ЗМІ у Європі обговорювали у Європі медіа-експерти та представники громадських організацій під час дискусії у Національному фонді на підтримку демократій. Разом вони з’ясовували, чому попри потужну донорську підтримку медіа у таких країнах, як Сербія, Боснія та Болгарія, ЗМІ не витримали перевірки на міцність економічною кризою 2008 року. Також медіа-експерти давали поради, як із урахуванням усіх цих чинників краще розвивати незалежні медіа у Східній Європі, зокрема йшлося і про Україну.

Медіа-експерт, Леон Морс, заступник директора міжнародної організації IREX, яка підтримує освіту, ЗМІ та громадянське суспільство, в ефірі «Голосу Америки» висловив думку, що незалежні ЗМІ в Україні зараз перебувають під значним тиском не лише з боку уряду, але й з боку суспільства.

Існує проблема політизованості власників ЗМІ
Леон Морс

«З боку суспільства висловлюються сподівання та вимоги, щоб ЗМІ займали патріотичну позицію. Це ми спостерігаємо протягом останнього року з огляду на події у східній Україні, – зазначив Леон Морс. – Крім того, попри ситуацію на сході, також існує проблема політизованості власників ЗМІ. Можливо, тепер журналістам не треба настільки боятися тиску з боку влади, з боку закону, але їм все ще доводиться переживати за свої робочі місця і боятися втратити роботу».

Водночас медіа-експерт переконаний, що попри політизованість власників найбільших ЗМІ, в Україні існують незалежні засоби масової інформації.

«Ми можемо спостерігати, як працює, наприклад, «Громадське телебачення». Вони можуть покладатися на рекламу онлайн як на джерело прибутку. І хоча за багатьма оцінками рекламний сектор в Україні, а, відповідно, і прибутки ЗМІ, зменшуються, проте оцінки вказують на те, що онлайн-телебачення та реклама в онлайн-відео буде збільшуватися», – каже Леон Морс.

Він наголошує, що є моделі, за яких ЗМІ та журналісти стають дешевшими, але при цьому охоплюють ширшу аудиторію, зокрема через соціальні мережі.

«Як це відбувається з блогерами, активістами чи журналістами – всі вони створюють цікаві історії, новинні повідомлення, проводять розслідування та здійснюють інші види журналістської роботи. Це вказує на те, що незалежність журналістики можна зберегти і в нинішніх умовах», – стверджує заступник директора IREX.

Леон Морс нагадав, що його організація проводила дослідження рейтингу стійкості ЗМІ, починаючи від 2001 року.

«Зокрема ми встановили, що між 2013 роком і до сьогодні в Україні спостерігається зростання у таких сферах, як менеджмент ЗМІ, його якість, плюралістичність голосів, які отримали місце на сторінках ЗМІ та в ефірах. Ми також спостерігаємо окреме негативне явище – місменеджмент (mismanagement – дослівно «неспроможність управління» – ред.), для мене це головна причина для занепокоєння», – зазначив експерт.

Перебуваючи у статусі політичного лідера, дуже важко поєднати це зі збереженням бізнес-імперії
Леон Морс

Торкнувшись теми власності у медіа, Леон Морс також прокоментував небажання українського президента відмовитися від права власності на «5-й канал».

«Я розумію бажання людини триматися своєї бізнес-імперії, яка свідчить про його здобутки. Але перебуваючи у статусі політичного лідера, дуже важко поєднати це зі збереженням бізнес-імперії. Мені здається, якщо президент Порошенко продемонструє готовність відмовитися від бізнесу, це стане потужним, хоробрим, демократичним кроком», – резюмував медіа-експерт Леон Морс.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG