Доступність посилання

ТОП новини

Редактор української «Вікіпедії» створив для неї гімн


Музичний твір може згодом стати всесвітнім

15 січня своє 15-річчя відзначив проект «Вікіпедія», а її українській версії виповнюється 12 років. Український композитор і активний дописувач української Вікіпедії Андрій Бондаренко написав гімн для української версії електронної енциклопедії, який згодом може стати всесвітнім.

Українській «Вікіпедії» виповнюється 12 років. В цьому році у неї навіть з’явився свій гімн. А створив його один із активних дописувачів української «Вікіпедії» – композитор Андрій Бондаренко. Андрій додає у «Вікіпедію» матеріали на музичну тематику ще з 2006 року. Витрачає на це кілька годин на день.

«Прийшов я в «Вікіпедію» і почав цим займатись, коли побачив, що там дуже мало статей музичної тематики», – зауважує Андрій Бондаренко.

В основу гімну покладено тексти, що описують місію «Вікіпедії» та її правила. За словами автора, гімн – саркастичний. Захід, на якому його презентували, Андрій назвав «Вікіконцерт». На таких концертах він та українські народні артисти виконують твори зарубіжних авторів у перекладах українських поетів. «Вікіконцерти» є складовою ще одного проекту під брендом «Вікіпедії» – «Світова класика українською». Ціль проекту – зібрати та надати у вільний доступ твори зарубіжних авторів в українському перекладі. Йдеться не тільки про текст, але й про ноти.

«На жаль оцей пласт українських перекладів, він втрачений, досі ми не маємо можливості почути, а музиканти не мають можливості вивчати. У «Вікіджерела» ми завантажуємо сам текст перекладеного романсу, ми записуємо на «Вікіконцерті» виконання живе, цей відеофайл завантажуємо у «Вікісховище», а потім у «Вікіпедії» у статті про композитора, або в статті про твори цього композитора, або в статті про поетів–перекладачів ми даємо посилання», – розповів Андрій Бондаренко.

«Вікіекспедиції» – подорожі у найвіддаленіші куточки України

Українські переклади він переносить із малодоступних збірок та інших джерел. На відміну від Бондаренка, який пише про те, що пов’язано з його фахом, дописувач «Вікіпедії» Віктор Семенюк працює над темами, не пов’язаними із його основною діяльністю. І робить це вже 6 років. Віктор розповів про проект української «Вікіпедії» – «Вікіекспедиції» – подорожі вікіпедистів у найвіддаленіші куточки країни, про які мало хто знає.

Їздимо по різних районах України, по всіх населених пунктах, збираємо фотоматеріали різні, іншу інформацію, яка може бути цікаво використана «Вікіпедією»

«Їздимо по різних районах України. Ми їздимо по всіх населених пунктах, збираємо фотоматеріали різні, збираємо іншу інформацію, яка може бути цікаво використана «Вікіпедією», – каже він. – Я організовую, домовляюсь на місцях. Це потрібно, щоб і транспорт був, і бажано, щоб можливо якісь зустрічі були, можливо на рівні влади, можливо на рівні краєзнавців».

За словами Віктора Семенюка, важливо, щоб українська «Вікіпедія» містила у собі інформацію та світлини із усіх районів України, адже є села, про які в інтернеті немає зовсім нічого.

«Вікіпедії» 15 років. Чи «воюють» дописувачі онлайн-енциклопедії?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:26:13 0:00

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG