Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі розповість, як боротися з корупцією у вищих владних кабінетах


Міхеїл Саакашвілі під час антикорупційного форуму в Києві. Грудень 2015 року
Міхеїл Саакашвілі під час антикорупційного форуму в Києві. Грудень 2015 року

«Буде виголошуватися конкретна програма дій, і коли ми перейдемо до її втілення, то мало нікому не здасться…»

Харків – Міхеїл Саакашвілі обіцяє у Харкові озвучити завдання, стратегію і тактику громадського руху «За очищення». Тут увечері 18 січня розпочнеться третій «Антикорупційний форум», започаткований з ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі та низкою громадських організацій. Учасники заходу говоритимуть про регіональні корупційні схеми.

ЗАВАНТАЖИТИ

«Ми проголосили громадський рух у Києві, а реально його починатимемо в Харкові», – заявив Міхеїл Саакашвілі, коли ще за кілька днів до проведення третього Антикорупційного форуму приїхав до Харкова.

Про наміри повного оновлення політичної системи України він розповідав пресі, а згодом і пасажирам метрополітену. Таким чином, за словами Саакашвілі, він зреагував на заборону міської влади розмістити рекламу форуму в метро. У харківській мерії на цей закид голови Одеської обладміністрації відповіли, що не бачили ніякої заявки на публікацію оголошень у підземці від оргкомітету.

Учасники заходу почнуть обговорення ідей та ініціатив у форматі, що передбачає можливість вільного обміну думками. Триста громадських активістів напрацьовуватимуть конкретні кроки щодо боротьби з корупцією в містах та областях України.

Під час пленарного засідання «Антикорукційного» форуму Міхеїл Саакашвілі з командою громадських активістів розповідатимуть, як рух «За очищення» боротиметься з корупцією у вищих щаблях влади.

Це не піар, а можливість мобілізувати суспільство для дії
Міхеїл Саакашвілі

«Буде виголошуватися конкретна програма дій, і коли ми перейдемо до її втілення, то мало нікому не здасться, бо я люблю діяти, я люблю розповідати, що ми робимо. Але це не піар, а можливість мобілізувати суспільство для дії», – анонсує Саакашвілі.

Одна з трьох дискусійних панелей форуму називатиметься «Держава у боротьбі з корупцією». Тут звучатимуть пропозиції щодо механізмів боротьби з корупцією на всеукраїнському рівні, які необхідно задіяти вже сьогодні, а також йтиметься про невідкладні заходи щодо зміни ситуації в країні.

Саакашвілі планує розпочати антикорупційний рух у Харкові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Міхеїл Саакашвілі надалі наполягає, що проект «За очищення» є надпартійним громадським рухом, куди входять як громадські організації, так і політичні партії. Втім, більшість експертів переконані, що «Антикорукційний форум» голові Одеської ОДА потрібен для ствердження нової політичної сили в Україні.

Політичні проекти, які бачать для себе завдання потрапити до парламенту, зараз намагаються експлуатувати тему боротьби з корупцією
Федір Веніславський

«Велика ймовірність, що політичні проекти, які бачать для себе завдання потрапити до парламенту, зараз намагаються експлуатувати тему боротьби з корупцією. На мій погляд, цей форум, який відбудеться в понеділок, може бути використаний для реальної боротьби з корупцією. У даному випадку потрібно визначити кілька проблем, і за підтримки тих людей, які декларують свою готовність у боротьбі з корупцією, зокрема народні депутати України, всеукраїнські громадські організації, місцеві громадські організації, спробувати ці кілька проблем вирішити», – говорить голова громадської організації «Харківська люстраційна палата» Федір Веніславський.

Веніславський буде одним із доповідачів регіональної дискусійної секції, присвяченої зловживанням у Харкові та області. Організатори форуму кажуть, це перша спроба обговорення регіональних проблем корупції в межах масштабного всеукраїнського руху. У цій панелі оприлюднять аналіз зловживань при відчуженні земель і розкажуть про корупційні схеми в комунальних підприємствах та структурах міської влади.

Співзасновник Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах заявляє, що злочинними схемами не гребують як представники старої влади в особі міського голови Геннадія Кернеса і його команди, так і нової влади – посадовці обладміністрації, яку очолює Ігор Райнін.

Проблеми не тільки у Кернеса, є багато проблем у керівництві обласної адміністрації
Дмитро Булах

«Прізвище Кернеса буде в земельних питаннях і закупівельних. Є фірми, які пов’язані з Кернесом та його особами. У нас є розуміння, що проблеми не тільки у Кернеса, є багато проблем у керівництві обласної адміністрації», – розповідає Дмитро Булах.

Якщо ми знищуємо політичну корупцію, все решта – виключно похідне
Роман Семенуха

Натомість представники харківської «Самопомочі» та громадського союзу «Платформа громадських сил 22 лютого» обурюються, що з регіональної дискусійної панелі прибрали питання «Політичної корупції». Народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха переконаний, що вся корупція в Україні зав’язана на «політичних корупціонерах».

«Якщо ми знищуємо політичну корупцію, все решта – виключно похідне», – каже він.

Тим часом організатори харківського «Антикорупційного форуму» повідомляють, що до участі у заході вже зголосилися майже три тисячі людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG