Доступність посилання

ТОП новини

На зупинках Макіївки люди чекають весни


Макіївка у новорічні дні
Макіївка у новорічні дні

Жителі міста ледь не щодня скаржаться на важку ситуацію з дорогами і транспортом

Іванна Свиридова

На головній зупинці селища Ханженкове-Північний зібралась черга. Зазвичай маршрутки забирають людей досить часто, але сьогодні сильна заметіль. Маршрутка приїжджає хвилин через 40.

– А коли буде сьогодні остання? – Питає одна з пасажирок.

– А хто його знає. Ви погоду бачили? Може вже о першій по домах поїдемо, – роздратовано відповідає водій.

І така ситуація минулого тижня була ледь не в усіх селищах міста Макіївки.

Після декількох днів постійних завірюх дорогу до Ханженкова-Північного не чистили жодного разу протягом тижня

Комунальні служби активно чистили дороги від снігу цілими днями під час хуртовин. Одна за одною їхали по три-чотири машини для прибирання снігу. Але це було переважно в самому місті. Дороги в селища почали розчищати тільки у другій половині дня. І то не у всі. Так, після декількох днів постійних завірюх дорогу до Ханженкова-Північного не чистили жодного разу протягом тижня.

Через завалені шляхи автомобілістам проїхати дуже складно. Власники машин, які живуть за містом, намагаються без потреб не виїжджати нікуди. Але роботу ж ніхто не відміняв. Найгірше доводиться тим, хто дістається до місця роботи на маршрутці, або навіть не на одній.

Особливо важко діставатися ввечері додому. Попри відповідні постанови, які регламентують інтервали руху громадського транспорту, водії маршруток та автобусів самі визначають час закінчення роботи.

– Кілька днів тому ці маршрутки мене так розізлили, що сил не було, – каже Оксана з мікрорайону Восточний. – Остання маршрутка з Плеханово (автостанція в місті Макіївка) пішла близько 18:30. Хоча, відповідно до графіку повинна йти о 19:30. І після цього взагалі не було транспорту в наш бік. Через це мені довелося їхати на таксі. Я працюю до 18:00, і дістатися за півгодини до автостанції ніяк не встигаю. А кожного дня на таксі не будеш їздити, бо так і зарплати не вистачить. Хочу через це скаргу написати, тільки не знаю, куди.

Нещодавно подібну ситуацію вдалося вирішити жителям Червоногвардійського району. Вирішували по-своєму.

Людей вже багато зібралося, хотіли написати скаргу. Але потім знайшли швидший спосіб. Ми всі пішли до кабінету диспетчера та «наїхали» на неї. З того дня остання маршрутка завжди за розкладом йде

– Транспорт з автостанції до нашого району повинен ходити до 20:00, – розповідає Олена. – Принаймні, так нам сказала диспетчер. Ми чекали на зупинці, але маршруток не було з 19:30. Людей вже багато зібралося. Всі обговорювали це і хотіли написати скаргу. Але потім ми знайшли швидший спосіб. Ми всі пішли до кабінету диспетчера та «наїхали» на неї. З того дня остання маршрутка завжди за розкладом йде. Інколи буває, що й почекає хвилин 15 на зупинці ще.

Макіївчани зізнаються, що це гарний спосіб вирішення проблеми, але не логічний. Проблема транспорту і доріг не поодинока в місті, тому це треба вирішувати централізовано. Проте, містяни на допомогу влади в цьому питанні сильно не розраховують.

– Тут цілу низку скарг писати треба, – вважає житель Капітальної Сергій. – Дороги погані, ніхто їх нормально не ремонтує. Сніг абияк чистять. І на потреби транспортних служб ніхто не звертає уваги. А їм хіба треба вбивати свої машини на цих маршрутах. Їм паливо та амортизацію ніхто компенсувати не збирається. Отаке заплутане коло виходить. А страждаємо від цього ми.

Не менш обговорюваною темою серед містян стає таксі. До війни поїздки на таксі були недешевими, але доволі популярними. З часів окупації ціни виросли ще більше. А зима додала пікантності в поїздки. Водії відмовляються приймати замовлення у віддаленні селища міста, бо їм немає сенсу псувати машину по завалених дорогах. А ті, хто погоджується їхати, піднімають, відповідно, й ціни за послуги.

Я замовила таксі близько 23:00. Виїхати я змогла тільки о 02:00 ночі

– Так довго я таксі ще в житті не чекала, – скаржиться Ліза з селища шахти 21. – Я замовила таксі близько 23:00, треба було поїхати на Північний. Машина на службі виявилася одна, тому мені запропонували записатися в чергу. Виїхати я змогла тільки о 02:00 ночі. До того ж, водій попросив за поїздку 85 гривень. А там їхати близько чотирьох кілометрів. А що робити, коли треба.

Жителі міста та приміських населених пунктів роздратовано скаржаться на ситуацію з дорогами і транспортом ледь не щодня. Але значна частина з них все одно не збирається звертатися у відповідні структури для вирішення питання. Пояснюють це вони тим, що на них все одно не звернуть увагу. Кращим виходом з цієї ситуації бачать весну, коли сніг повністю розтане на дорогах сам.

Іванна Свиридова, студентка, м. Макіївка

Думки, висловлені в рубриці «Листи з окупованого Донбасу», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

Надсилайте ваші листи: DonbasLysty@rferl.org

XS
SM
MD
LG