Доступність посилання

ТОП новини

Міністр фінансів України заявила про пошуки домовленості з Росією щодо боргу


Наталія Яресько, архівне фото
Наталія Яресько, архівне фото

Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила в середу, що сподівається домовитися про зустріч із колегою з Росії для переговорів щодо боргу перед Москвою влади Віктора Януковича.

Як сказала вона на берегах щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в Давосі у Швейцарії, тривають намагання домовитися про дату зустрічі, бо в Давосі вона не вдалася: міністр фінансів Росії Антон Силуанов туди не приїхав.

Яресько висловила сподівання, що ця зустріч усе ж відбудеться «скоро», хоча, сказала вона, навряд чи це станеться до кінця нинішнього місяця, січня.

За її словами, нині контакти між міністерствами фінансів двох країн відбуваються через посередництво Міністерства фінансів Німеччини, тому для такої зустрічі свої графіки мають узгодити міністерства всіх трьох країн.

У Києві вже заявляли, що готові продовжити переговори з Москвою щодо боргу, який узяв колишній президент Віктор Янукович за два місяці до втечі і який Росія відмовилася реструктурувати нинішній владі України й на виплату якого Україна відтак оголосила мораторій, – але готові й до судової процедури з російською стороною. Міністерство фінансів Росії заявило у відповідь, що почало процедури для початку судового розгляду проти України через несплату боргу на суму у 3 мільярди 75 мільйонів доларів США.

Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах, як і з іншими кредиторами. Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів, крім Росії.

Росія випустила свої єврооблігації, яких на три мільярди доларів устигла купити влада Януковича, за англійським правом. Як заявили деякі західні фінансисти, цей борг є так званим «одіозним», тобто боргом, отриманим владним режимом у власних інтересах, а не в інтересах держави; такий борг має вважатися приватним боргом режиму, а не державним, а в разі падіння режиму держава не має визнаватися боржником. За англійським правом, за яким були випущені облігації Росії, борг влади Януковича перед Росією має бути визнаний її приватним боргом, заявляли фінансисти.

XS
SM
MD
LG