Доступність посилання

ТОП новини

Кримське мистецтво «не для Москви» (фотогалерея)

Майже місяць перед Новим роком у Криму тривав відбір картин і скульптур для, як говорили, «першої кримської виставки в Москві». Для цього організували спеціальну виставку в Будинку художника. Втім, робіт було представлено багато, на одній виставці вони не помістилися, відбирали і зі сховищ. До відібраних робіт, крім високої художньої цінності, висувалися дивні вимоги.

Відкидалося все, що могло викликати у москвичів хоча б підозру на «непослух», нелояльність, незгоду з анексією Криму, все, що містило хоч натяк на Україну. Наприклад, в картині ялтинського художника Звягіна «Смута» побачили заклик до повстання. Тож до Москви вона не поїхала. Інші роботи виключали через «зайвий формалізм», через «невиразність концепції», через «зайву тілесність», через «нереалістичність».

Після цього вирішили провести ще додатковий конкурс і скласти з них нову кримську виставку. Оскільки до неї увійшли і роботи, які з точки зору журі також «досить спірні», то все в сукупності назвали «сучасне мистецтво», мабуть, щоб не плутали з класикою. Виставку присвятили пам'яті кримського мистецтвознавця Рудольфа Подуфалого. У результаті кримчани отримали експозицію дивовижну за красою та змістом, багату на думки і асоціації, високохудожню і високоідейну. Спеціальний проект Радіо Свобода «Крим. Реалії» пропонує поглянути на незначну, але характерну частину експозиції.

XS
SM
MD
LG