Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 17:18

На білоруському «Белсаті» вийшов фільм про Михайла Жизневського


«Я хотів створити фільм для звичайного глядача і викликати почуття співпереживання за простого хлопця з Білорусі» – режисер

Фільм «Михайло Жизневський. Воїн світла», створений за підтримки телеканалу «Белсат», будується на спогадах і розповідях соратників, друзів і рідних Михайла. Про ідею фільму «Белсату» розповів режисер стрічки Михайло Оршинский.

«Почалося все з проекту «Молоді про молодих», який проходив у 2014 році в Києві і Варшаві. Перебуваючи у Києві я зустрівся з соратниками Жизневського, дізнався про нього багато нового. Через рік у мене з'явилася можливість створити фільм за підтримки «Белсату». Ну і що сказати, я поринув у роботу з головою.

Фільм створений завдяки його друзям. У фільмі можна знайти багато нового. Для мене було важливо розвінчати як міфи, які виникли в різних ЗМІ після вбивства Михайла, так і поверхневі судження, засновані на невіданні всіх обставин, які були в його житті. Дуже багато речей залишилося поза кадром. Я був обмежений часом і намагався показати найбільш важливі віхи в житті героя. Я хотів створити фільм для звичайного глядача і викликати почуття співпереживання за простого хлопця з Білорусі», – розповів Михайло Оршинський.

Михайло Жизневський народився у білоруському Гомелі у 1988 році. Від юності захоплювався історичною реконструкцією. Почав займатися фехтуванням і створенням амуніції у місцевому Будинку молоді. 17-річним поїхав до України. Спочатку було важко: не було роботи, житла, знайомих. Переламним моментом став переїзд до Білої Церкви. Слідом за другом він потрапив до лав української організації УНСО. Брав участь у Євромайдані, або, як пізніше назвуть ці події, Революції гідності. На Майдані представлявся Олексієм, мав позивний «Локі».

​Став однією з перших жертв революції, трагічно загинув 22 січня 2014 від пострілу в серце на вулиці Грушевського в Києві. Звання Героя України Жизневському не можуть дати з юридичних причин. В Україні пропонують зняти цю перешкоду.

У листопаді 2015 року президент України Петро Порошенко підписав указ про заснування довічної стипендії пам’яті Михайла Жизневського його батькам. Раніше Жизневський був посмертно нагороджений орденом Героїв Небесної сотні.

18 листопада 2015 року начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявив, що особи вбивць Михайла Жизневського, Сергія Нігояна та Романа Сеника ще не встановлені. За його словами, слідчі встановили, що Нігояна, Сеника і Жизневського вбили з відстані до 3 метрів у той час, коли силовики стояли не менш як за 30 метрів від активістів Майдану. Слідчі припускають, що це може вказувати на те, що у них стріляли переодягнені правоохоронці.

Оригінал публікації – на сайті Білоруської редакції Радіо Свобода

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG