Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 07:32

Суд у «справі 26 лютого» перенесли, щоб на нього не потрапила місія Ради Європи – адвокати


Ахтем Чийгоз у суді, Сімферополь, 30 листопада 2015 року

Вони могли б побачити усіх підсудних, а Чийгоз звернувся б до місії з промовою. Саме цього намагається уникнути кримська «влада» – Микола Полозов

В окупованому Криму триває суд у так званій «справі 26 лютого». У Сімферополі 27 січня мало відбутися чергове засідання, проте його відклали до 15 лютого через госпіталізацію одного з підсудних. Адвокат голови Меджлісу Ахтема Чийгоза Микола Полозов запросив на суд місію Ради Європи. Саме це, на його думку, стало головною причиною відкладення засідання.

Представники захисту у «справі 26 лютого» планують зустрітися з членами моніторингової місії Ради Європи. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода повідомив адвокат Джеміль Темішев. Він має намір розповісти членам місії про те, як насправді відбуваються судові засідання в окупованому Криму. За словами Темішева, представник сторони обвинувачення прокурор Домбровський звернувся до суду з клопотанням про перенесення засідання на 15 лютого нібито через планову госпіталізацію одного з підсудних – Ескендера Кантемірова. Адвокат вважає, що засідання перенесли, аби не допустити міжнародних спостерігачів на російський суд.

Просто вони не хотіли, щоб представники Ради Європи побачили те, що відбувається на судовому засіданні
Джеміль Темішев

«Прокурор, як на мене, проявив дуже сумнівну турботу про Кантемірова. Всі заперечували, всі адвокати, всі підсудні – в тому числі, й Кантеміров, проте суд задовольнив клопотання прокурора. Сьогодні з пропуском проблем не було. Про це відкрито кажуть всі адвокати та родичі підсудних, що це пов’язано з приїздом представників Ради Європи. Просто вони не хотіли, щоб представники Ради Європи побачили те, що відбувається на судовому засіданні. Ймовірніше за все, серед працівників прокуратури поширилася інформація про те, що вони прийдуть, і вирішили від гріха подалі відкласти засідання», – повідомив адвокат одного з обвинувачених у «справі 26 лютого».

Микола Полозов
Микола Полозов

Моніторингова місія Ради Європи, яка наразі перебуває у Криму, змушує нервувати представників російської окупаційної влади Криму, сказав в інтерв’ю Радіо Свобода московський адвокат Микола Полозов, який віднедавна захищає одного з обвинувачених російським судом – заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Вони могли б побачити усіх підсудних, а Чийгоз звернувся б до місії з промовою. Саме цього намагається уникнути кримська «влада»
Микола Полозов

«Дружина Чийгоза, яка була на засіданні, мені розповіла, що до зали суду пускали усіх охочих. Більш того, пристав заявив про те, що потрібно залишити місце, якщо раптом делегація приїде. Саме тому засідання намагалися закінчити якомога швидше, щоб ніхто не побачив, що там відбувається. Вони могли б побачити усіх підсудних, а Чийгоз звернувся б до місії з промовою. Саме цього намагається уникнути кримська «влада», – розповів адвокат.

Торбйорн Ягланд
Торбйорн Ягланд

​Напередодні повідомлялося про візит до Криму місії Ради Європи у складі чотирьох делегатів на чолі зі швейцарським дипломатом, послом Жераром Штудманом. Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що він вирішив відрядити делегацію до Криму, аби оцінити становище з дотриманням прав людини на півострові. При цьому він зазначив, що місія буде проведена як цілком незалежна, і її робота не стосуватиметься питання територіального статусу Криму. Члени місії мають подати звіт про візит і свої рекомендації в кінці лютого або в березні.

За версією російського слідства, перший заступник голови меджлісу Ахтем Чийгоз організував, а Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, Ескендер Кантеміров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв брали участь у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту. Тоді під стінами Верховної Ради Криму відбувалися одразу два альтернативні мітинги. З одного боку були прихильники територіальної цілісності України, які намагалися не допустити голосування про призначення «референдуму», що спричинив анексію півострова Росією. З іншого – активісти партії «Русское единство», керованої нинішнім самопроголошеним «головою» Криму Сергієм Аксьоновим. Через тисняву двоє мітингувальників загинули, 79 осіб, за даними слідства, отримали тілесні ушкодження. Підсудні своєї провини не визнають і вважають справу політично мотивованою.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG