Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 15:26

Україна відкриває нові транспортні маршрути в обхід Росії (світова преса)


«У великому програші є Росія, яка – дякуючи Путіну – все більше стає ізольованою – економічно і політично. Україна буде у великому виграші»

Світова преса пише про створення Україною нових транспортних маршрутів в обхід російської території і спонукали її до цього дії Кремля, який блокує український транзит російською територією. Є публікації про можливість скасування Заходом санкцій проти Росії вже цього року через потребу більшої співпраці в конфліктних зонах світу, але за умови, що Москва виконає Мінські мирні угоди. І також пишуть про ліквідацію концерну Антонов, активи якого були передані українським урядом Укроборонпрому, під крилом котрого вже сотня підприємств ВПК України.

Видання World Affairs Journal вміщує колонку відомого американського політолога Олександра Мотиля про те, як Україна відкриває нові транспортні маршрути, обходячи Росію.

Зокрема автор звертає на два, на його думку, важливих кроки, які зміцнюють зв’язки України зі світовою економікою.

Україна розширює залізничний тунель Бескид-Скотарське до двох колій завдяки кредиту від ЄБРР та Європейського інвестиційного банку. «Проект більше аніж подвоїть швидкість потягів у тунелі, а також збільшить кількість потягів, які їдуть маршрутом», – пише автор.

Як зауважує Мотиль, оскільки 60 відсотків нинішньої торгівлі України з сусідами із західного боку здійснюється через тунель (збудований ще у 1886 році), результатом цього буде значне збільшення обсягів імпорту й експорту з Європейським союзом, який є найбільшим торговельним партнером України і з яким у неї є зона вільної торгівлі.

Розширювальні роботи мають завершитись наприкінці наступного року, і потяги повинні піти до середини 2018 року.

«Вражає участь України у Транс-Каспійському міжнародному транспортному маршруті», – пише Мотиль, маючи на увазі шлях з України через Грузію, Азербайджан, Казахстан до Китаю в обхід російської території.

У середні січня перший потяг з десятьма вагонами та 20-ма контейнеровозами залишив український порт Іллічівськ. Деякі товари залишаються в Казахстані, деякі розходяться до інших центральноазійських країн, а більшість іде до Китаю. Природньо, що маршрут діятиме в обох напрямках.

Потяг курсуватиме тричі на тиждень, починаючи від березня. «Україна покладає великі надії, розраховуючи транспортувати до десяти мільйонів тонн вантажів на рік цим маршрутом», – зазначає Мотиль.

«Українці можуть подякувати невдатному президенту Росії за участь своєї країни в проекті Шовкового шляху. Москва запровадила ембарґо на транзит українських товарів на початку 2016 року як покарання України за встановлення тісніших зв’язків з Євросоюзом через глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі», – пише автор.

«Відтак, якщо є альтернативи, у великому програші є Росія, яка, дякуючи Путіну, все більше стає ізольованою – економічно і політично. Україна буде у великому виграші», – наголошує Мотиль.


«Угода з Росією стає ближчою на тлі того, як союзники дають Україні натяк щодо санкцій» – це заголовок статті на сайті агентства Bloomberg.

Після майже двох років перебування на холоді, є все більше ознак, що Росію можуть незабаром запросити в теплу кімнату, йдеться в статті.

Причина – погіршення криз, від Сирії до Лівії, і це змушує міжнародну спільноту переглянути санкції, накладені на уряд Володимира Путіна через Україну з тим, щоб впливовий гравець був залучених до механізмів урегулювання. «Останнім часом низка чільних офіційних представників зі США та ЄС дали зрозуміти, що відлига не за горами», – пише агентство.

«Були недавно чіткі ознаки «пацифікаційного» процесу. Справді виглядає, ніби всі сторони починають явніше просуватись до врегулювання нинішнього геополітичного безладу», – цитує агентство фінансового аналітика Commerzbank AG Саймона Куйджано-Еванса.

Держсекретар США Джон Керрі у Давосі натякнув на розгляд можливості зняття санкцій пізніше цього року за умови, що Мінські угоди будуть виконані. «Від того часу прозвучало чимало голосів у такому ключі», – пише агентство.

Зі свого боку, Україна каже, що повинне бути повне перемир’я в зоні військового конфлікту і що вона повинна поновити контроль над своїм кордоном з Росією перед тим, як уряд у Києві зможе рухатись уперед у наданні більших повноважень регіону, зазначає Bloomberg.


Сайт англомовного українського телеканалу Ukraine Today пише про ліквідацію державного концерну «Антонов» і передачу його активів Укроборонпрому. Це рішення було ухвалене українським урядом

У травні минулого року державне підприємство «Антонов» було вже передане з однойменного концерну Укроборонпрому. Потім те ж сталося і з Харківським авіаційним заводом, а далі й з Київським авіаремонтним заводом номер 410.

Державне підприємство «Антонов», нагадує стаття, виготовляє літаки різного типу, а за перші дев’ять місяців минулого року прибутки підприємства виросли у понад вісім разів – до 274 мільйона гривень.

Укроборонпром був створений у 2010 році. До складу концерну входить сотня підприємств військово-промислового комплексу України, йдеться в статті.

  • 16x9 Image

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters в Києві, на Всесвітній службі Бі-Бі-Сі в Лондоні, кореспондентом телеканалу 1+1 та агенції УНІАН в Брюсселі, а нині - редактор Радіо Свобода в Празі.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG