Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 07:29

Від поліомієліту імунізують навіть під час карантину у школах


На Закарпатті імунізують від поліомієліту під час карантину у школах
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

«Дитина для щеплення має бути здоровою»

На Закарпатті третій тур імунізації від поліомієліту розпочався водночас із карантином у школах та садочках. Щоправда, заняття припинили на два тижні не по всій області, а у найбільших містах – Ужгороді, Мукачеві та кількох районах. Медики стверджують, що сезон грипу трохи зіпсував їхні плани, проте імунізації не зашкодить, хіба що вона буде тривалішою у часі.

До третього туру вся мережа готова
Володимир Маркович

«На Закарпатті і перший, і другий тур імунізації пройшли у звичайному режимі. Якихось особливих антивакцинальних кампаній не було. Всі препарати, які нам були доставлені, використані у повному обсязі, коментує Володимир Маркович, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА. У першому турі нам надали вакцини трохи менше від запланованої кількості (30 тисяч доз), зате у другому турі надійшло 200 тисяч доз, тому ми дощепили тих дітей, які не були вакциновані. До третього туру вся мережа готова. Ми провели всю необхідну роботу із закладами освіти, медичним персоналом, батьками».

Є тільки одна річ, яка, за словами Володимира Марковича, може завадити ефективному проведенню вакцинації – епідемія грипу та ГРВІ. Закарпатська область наприкінці минулого тижня перейшла епідемічний поріг по захворюваності, перевищивши норму на 12,3%.

Дитина для щеплення має бути здоровою. Але ми завершимо третій тур імунізації у повному обсязі
Володимир Маркович

«Оголошено карантин в Ужгороді, Мукачеві, Великоберезнянському, Перечинському та ще кількох районах, – пояснює Володимир Маркович. Продовжені канікули можуть трохи знизити темпи імунізації, бо дитина для щеплення має бути здоровою. Але ми завершимо третій тур імунізації у повному плановому обсязі. Тим більше, препаратів вистачає. Єдине, не можемо поставити чітко дату закінчення третього туру. Але, крім цієї форс-мажорної обставини, нічого не заважає», – каже Володимир Маркович.

Володимир Маркович
Володимир Маркович

Закарпатські медики передбачають, що кампанію щеплення в області вони закінчать з показником не менше 95% імунізованих від поліомієліту дітей. Ще влітку минулого року показники планової імунізації від поліомієліту були одні з найнижчих в Україні 14% щеплених. Закарпаття й стало першим регіоном, з якого почалась кампанія додаткової імунізації. Але поштовхом стали два випадки, зафіксовані улітку 2015 року на Закарпатті. Володимир Маркович заявляє, що тоді у двох дітей виявили симптоми не поліомієліту, а гострих в’ялих паралічів, які реєструються щороку. За словами Володимира Марковича, сьогодні діти здорові і не становлять загрози для оточення. Старший хлопчик відвідує садочок. Директор департаменту охорони здоров’я усе ж застерігає: хоча симптоми спричинив вакциноасоційований вірус, існує загроза занесення і дикого штаму поліомієліту в Україну мігрантами з країн, де він офіційно зафіксований (Афганістан, Пакистан).

«Україна розташована на шляху мігрантів. В умовах нашої країни це може призвести до захворювань, до спалахів. Потрібно враховувати і цей фактор», – каже Володимир Маркович.

Відсутність ускладнень стала найкращою рекламою для батьків

За перші два тури додаткової імунізації в Ужгороді провакцинували близько 50% від запланованої кількості дітей. Про це розповіла Наталія Метенканич, завідувач кабінету імунопрофілактики Центру первинної медико-санітарної допомоги в Ужгороді.

Наталія Метенканич
Наталія Метенканич

«Зараз плануємо вакцинувати 16817 діток від 2 місяців до 10 років. В Ужгороді діє 9 амбулаторій, в кожній є можливість провакцинувати дітей цієї вікової категорії. Окрім того, можуть отримати щеплення у дитячих садочках. За два тижні, поки триватиме карантин, батьки можуть звертатися в амбулаторію. Інформація про всі тури імунізації була в оголошеннях в усіх навчальних закладах та садочках. Якщо діти не відвідують такі заклади, то їх запрошують дільничні сімейні медсестри і лікар, інформуємо також через ЗМІ», каже лікар.

За словами Наталії Метенканич, є батьки, які сумніваються: робити додаткове щеплення чи ні. Але оскільки перші два тури на Закарпатті пройшли без побічних реакцій та ускладнень у дітей, то кількість непевних батьків суттєво знизилася.

Батьки можуть оглянути флакончики з вакциною. На кожному є термоіндикатор
Наталія Метенканич

«Під час цього туру вже нема таких сумнівів у батьків, які були перед першим. Батьки можуть оглянути флакончики з вакциною. На кожному є термоіндикатор (температура зберігання 2-8 градусів), який показує, чи придатна вакцина до застосування. Якщо батьки не мають бажання робити щеплення дитині, ми записуємо в амбулаторну картку, вони мають написати відмову», пояснює Наталія Метенканич.

Ольга Павлова
Ольга Павлова

Ольга Павлова, мама двох дітей, керівник ГО «Щасливі діти» про імунізацію від поліомієліту задумалася тільки після інформації про третій тур. Каже, до роздумів підштовхнула участь у круглому столі «Стоп поліо». Планує детальніше вивчити це питання і зробити вибір. Але на 100% у позитивному рішенні не впевнена.

Є певна недовіра до інформації, яка надходить з державних структур. Що потрібно робити державі, щоб батьки прислухалися? Поміняти відносини батьки-лікарі
Ольга Павлова

«Останнім часом після тих минулорічних випадків на Закарпатті, коли всі думали: є той поліомієліт чи нема, батьки стали більше шукати інформації. Але дуже важко розібратися, де насправді достовірна інформація. І «за» і «проти» звучать з достовірних джерел, батьки не впевнені на 100%, тому звідси і сумніви. Є певна недовіра до інформації, яка надходить з державних структур. Що потрібно робити державі, щоб батьки прислухалися? Треба поміняти відносини батьки-лікарі і вивести їх на трохи інший рівень. Бо якщо брати ланку приватних чи сімейних лікарів, довіра батьків до них набагато більша. Хоча у державних медзакладах є багато професіоналів», – каже мама.

На сьогодні, в умовах поінформованого суспільства, лікарі не готові проводити агітацію. Кожна мама і бабуся мають багато інформації. Про це говорили самі медики під час круглого столу «Поліомієліт повернувся в Україну: захист дітей – справа кожного» в Ужгороді. Незважаючи на це, третій тур на Закарпатті сподіваються виконати за планом. Навіть такі віруси як грип та ГРВІ, запевняють вони, не зашкодять.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG