Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 14:52

УПЦ Київського патріархату в Криму виставляють на вулицю


Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент

Кількість богослужбових приміщень Української православної церкви Київського патріархату в Криму за час анексії скоротилася з двадцяти до десяти

Російський «​арбітражний суд»​ Криму присудив вилучити з власності Кримської єпархії УПЦ КП приміщення, які їй належать. Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського патріархату Климент.

На прес-конференції в Києві 28 січня владика пояснив, що йдеться про приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги в центрі Сімферополя, повідомляє кореспондент «Крим.Реалії».

«За рішенням суду я маю сплатити півмільйона рублів «Міністерству майна і земельних відносин», протягом 10 днів звільнити приміщення і готуватись до того, що далі в мене заберуть це приміщення. Тому що саме на цих 112 квадратних метрах розміщені всі комунікації, вода, світло, тепло», – сказав владика Климент.

За його словами, керівництво Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату не залишить приміщення Собору і продовжить боротьбу за нього. «20 років я борюсь за це приміщення з Фондом майна Криму», – підкреслив Климент.

Він повідомив сайту «Крим.Реалії», що кількість богослужбових приміщень Української православної церкви Київського патріархату в Криму за час анексії півострова скоротилася з двадцяти до десяти.

«Два приміщення були орендовані у Міністерства оборони України – у Севастополі та Перевальному, деякі нам надавали бізнесмени-українці. У деяких населених пунктах залишилися приміщення, але богослужіння не проводяться, немає священиків. А подекуди немає і прихожан, вони виїхали на материк», – сказав архієпископ Климент.

Політичні переслідування УПЦ КП у Криму (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Він зазначив, що активісти українських громад у Криму виїхали здебільшого через неможливість навчати дітей рідною мовою. Він додав, що з 10 богослужбових приміщень УПЦ КП, які залишились у Криму, 9 є переобладнаними і одне – побудованим.

«Це дерев'яна церква у Євпаторії, ми закінчили її будівництво у травні 2014-го», – пояснив він.

Архієпископ Климент нагадав, що церкву в Євпаторії кілька разів підпалювали невідомі.

Андрій Щекун
Андрій Щекун

На думку представника громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» Андрія Щекуна, для того, щоб УПЦ КП у Криму могла захищати свої права, необхідна «політична воля» української влади. Він вважає, що передача у власність Кримської єпархії приміщень Кафедрального собору, що належать Україні, допоможе кримським священикам відстоювати свої інтереси в міжнародних судах і на території півострова.

Російська окупаційна влада Криму, як і суди на півострові, офіційно ситуацію не коментує.

Після анексії Криму Росією 2014 року «Фонд майна» Криму повідомив архієпископу про необхідність переукладання договору оренди на приміщення, в якому розташовується Кафедральний собор Володимира і Ольги. Тоді Климент розповідав, що невідомі люди вимагали від нього 200 тисяч доларів за можливість перебувати в цій будівлі.

Незважаючи на низку заяв, у тому числі, правозахисних організацій, про утиски за релігійною ознакою на півострові, російська влада Криму це заперечує і стверджує, що віряни всіх конфесій перебувають у рівних умовах.

Оригінал матеріалу – на сайті «Крим.Реалії»

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG