Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 09:21

У Харкові створили мурал на честь Героїв Крут


Мурал у Харкові

Подвиг київських студентів радянська влада намагалася стерти з радянської історії, тому ми хочемо, аби на вулицях було більше візуалізації – організатор

У Харкові на житловому будинку художники намалювали семиметровий мурал на честь Героїв Крут. Активісти цивільного корпусу «Азов» разом з художниками створили величезне графіті про вояків-студентів, що билися проти більшовиків на станції Крути (тепер – Чернігівська область). Ескіз муралу написав художник з Донецька, який вимушений був полишити місто і переїхати з родиною до Харкова.

Водії, які проїжджатимуть повз двоповерховий житловий будинок по вулиці Фейєрбаха, 1, споглядатимуть на драматичну картину, присвячену трьомстам студентам, що поклали життя, аби не пропустити шеститисячне більшовицьке військо під командуванням генерала Михайла Муравйова.

На величезній настінній картині бачимо трьох студентів у шинелях, що йдуть на поле битви. У хлопців спокійні, стримані й сконцентровані обличчя. Перехожий їх побачить ніби через туман. Над головами студентів проглядаються верхівки тризуба. Все виконано в чорно-білих тонах. Внизу муралу – напис «Крути».

У Харкові з'явився мурал в пам'ять про Героїв Крут (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Ініціатори художньо-громадської акції, а це активісти цивільного корпусу «Азов», розповідають, що студентській січневій трагедії вісімнадцятого року присвячено не так вже й багато графічних робіт. Тому довелося просити друзів художників спеціально розробляти ескіз меморіального муралу, говорить Ігор Лядов, організаційний референт цивільного корпусу «Азов».

Подвиг київських студентів радянська влада намагалася стерти з історії, тому ми хочемо, аби на вулицях було більше візуалізації
Ігор Лядов

«Ми пам’ятаємо, що подвиг київських студентів радянська влада намагалася стерти з радянської історії, тому ми хочемо, аби на вулицях було більше візуалізації, нагадувань про ці історичні події. Ми попросили художника написати ескізи до нової картини», – каже Ігор Лядов.

Настінну картину розробляв художник родом з Донецька. Він виїхав з родиною до Харкова, коли побачив захоплення Донецької обладміністрації та решти адмінбудівель, зрозумівши, що там орудуватимуть злочинці.

Радіо Свобода намагалося вийти на зв’язок з митцем, але його знайомі переказали, що художник відмовляється розмовляти з журналістами, оскільки побоюється за батьків, які перебувають на непідконтрольній уряду території України.

«Художник, коли працював над муралом, намагався дослідити історію битви під Крутами. У картині він звернув увагу на самопожертву, героїзм. Самопожертву юнаків деякі розцінюють як програш армії УНР, але насправді хлопці, десь чотири сотні, зупинили вдесятеро переважаючу більшовицьку армію, це перемога! І аби цей посил дійшов до харків’ян, ми вирішили створити цей мурал», – наголосив один із організаторів Ігор Лядов.

На переконання голови харківського осередку цивільного корпусу «Азов» Олега Ширяєва, в день Героїв Крут так і хочеться проводити паралелі, зокрема, впадає в око нерішучість при ухваленні державницьких рішень як тоді Центральною Радою, так і тепер урядом, Верховною Радою і президентом України.

Молодь бажала захищати Україну. А зараз на війну на Донбас поїхали хто першими? Молодь
Олег Ширяєв

«Смерть героїв під Крутами свідчить про те, що студенти, молодь бажала захищати Україну. А зараз на війну на Донбас поїхали хто першими? Молодь. Вони хотіли захищати Україну, нас із Вами», – переконаний Олег Ширяєв.

Картина на стіні заввишки вісім метрів, і шириною приблизно шість.

Муран малювали три харківських художники три дні. Його ще доопрацьовуватимуть, бо на заваді стали надто сильні морози, а тепер – сильна сирість.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG