Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 04:02

На Львівщині переконують батьків вакцинувати дітей від поліомієліту


Понад 70% дітей у Львівській області щеплені від поліомієліту

Львів – Через епідемію грипу і, відповідно, оголошення карантину наступний, додатковий етап щеплення дітей від поліомієліту, на Львівщині продовжать. Попередні дві хвилі вакцинації відбулись у жовтні та листопаді минулого року. В області й зокрема у Львові від поліомієліту щепили понад 70% дітей віком від 2 до 6 років. Однак медикам доводиться переконувати батьків у необхідності такого кроку.

На Львівщині переконують батьків вакцинувати дітей від поліомієліту
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

На Львівщині востаннє поліомієліт був діагностований двадцять років тому. На сьогодні ця важка недуга не виявлена у жодної дитини. Водночас панує велика недовіра серед батьків до вакцинації, і медикам доводиться їх переконувати щеплювати дітей не лише від поліомієліту, але й інших важких та небезпечних вірусів. Ситуація по області різниться. Для прикладу, у Львові від поліомієліту протягом двох хвиль щеплення вакцинували понад 70% дітей, а у Бориславі – лише 20%.

Місцеве населення недостатньо було охоплене увагою наших медичних працівників. Хоча у нас є викладачі в медуніверситеті, які з незрозумілих причин не підтримують вакцинацію, а це прикро
Ірина Микичак

«На мою думку, такий низький показник через те, що місцеве населення недостатньо було охоплене увагою наших медичних працівників. Все ж таки, є ще медики, які з неувагою, безвідповідальністю ставляться до завдання, не користуються сучасними джерелами, тобто зупинились на якомусь етапі розвитку і вірять бульварній пресі. Хоча у нас є викладачі в медуніверситеті, які з незрозумілих причин не підтримують вакцинацію, а це прикро», – каже заступник керівника охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

У 2008 році Львівщина була у трійці лідерів, де найбільше відмовлялись вакцинувати дітей. Торік у серпні в області від поліомієліту були щеплені понад 30% дітей. Коли Україна отримала як гуманітарну допомогу канадську вакцину, міжнародні експерти навчали медичних працівників, а ті, у свою чергу, працювали з батьками. Загалом в області під час двох хвиль щеплення від поліомієліту письмово відмовились вакцинувати дітей понад чотири тисячі родин.

У нас значна категорія не пише відмов, а просто не приводять дітей на щеплення
Наталія Тімко

«Відмов, як на область загалом, написано не так багато. Це 2%, але чим вони аргументують? Нічим, вважають за непотрібне, що діти вже були щеплені, згідно з графіком, не потребують додаткового, що два випадки на Закарпатті – це не спалах епідемії. У нас значна категорія не пише відмов, а просто не приводять дітей на щеплення», – пояснює ситуацію головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

У гірських районах лікар їздить по хатах і щеплює дітей, тому там вищий показник вакцинування, майже 90%. Тим часом у Львові доводиться батьків переконувати і пояснювати, що поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, спричинене вірусом, який уражає центральну нервову систему, призводить до паралічів, що 90% дітей, у разі виявлення хвороби, стають інвалідами, та що 1% закінчується смертю.

З вакцинами проблеми

Під час круглого столу у Львові «Поліомієліт повернувся в Україну: захист дітей – справа кожного», ініційованого днями львівським «Ротарі клубом», зазначалось, що проблеми поліомієліту в Україні можна здолати лише тоді, коли 95% дітей будуть вакциновані.

У цілому світі питанню вакцинації приділяється велика увага і немає дискусії – робити чи ні. У нас є багато противників вакцинації, і на запитання «чому?» – не мають аргументів
Ярема Возниця

«У цілому світі питанню вакцинації приділяється велика увага і немає дискусії – робити чи ні. У США один лікар свого часу написав статтю, що вакцина викликає аутизм у дітей. Коли це було викрито, доведено, що це брехня, публікації цієї людини були ліквідовані з бібліотек США, він був позбавлений лікарської практики. У нас є багато противників вакцинації, і на запитання «чому?» – не мають аргументів. Певне зло несуть лікарі, які не мають відповідного рівня підготовки», – наголошує лікар-педіатр Західноукраїнського медичного центру Ярема Возниця.

У цій лікарні завдяки благодійному фонду медик з колегами створив кабінет вакцинації. Тут щодня щеплюють від 30 до 60 дітей, але від різних хворіб. Якщо від поліомієліту вакцинують безкоштовно, то від інших недуг вакцин немає, батьки їх купують.

«Будь-якої вакцини, окрім поліомієліту, немає. Люди хочуть щеплюватись від туберкульозу, але вакцини немає, роками немає вакцини від сказу. Люди підпільно везуть вакцини з Польщі, в Україні вони не сертифіковані, ми не можемо ними вакцинувати. Оскільки весь світ активно вакцинується, є дефіцит препаратів. Процес виготовлення вакцини є складний, триває понад два роки, щоб мати вакцину, її треба замовити і через три роки дістати. Якщо у нас держава з року в рік не замовляє, то чи матимемо у цьому десятилітті, маю сумніви, що буде достатньо. Добра європейська вакцинація сучасними вакцинами у нас коштує в аптеці 10 тисяч гривень. Держава у плані вакцинації робить нуль, я не відчуваю будь яких зусиль держави. Чи будуть вакцини, ніхто не каже», – зазначає лікар.

За його словами, щоб повернути довіру населення до вакцинації, передусім має бути нормальна державна політика.

  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG