Доступність посилання

ТОП новини

Окупаційна влада Криму продовжує чинити тиск на родичів лідерів кримських татар


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

«Нехай забирають всі будинки і нерухомість. Ми все повернемо назад» – Ленур Іслямов

В окупованому Криму до будинку доньки лідера кримських татар, народного депутата України Мустафи Джемілєва під приводом паспортної перевірки завітали «правоохоронці» та представники Федеральної міграційної служби Росії. Цікавилися онуком Джемілєва, хотіли забрати у відділок поліції. А перед тим невідомі в масках і бойовій екіпіровці завітали до транспортного підприємства Сім Сіті Транс, власником якого є Едем Іслямов – батько координатора громадянської блокади Криму Ленура Іслямова. Окупаційна влада Криму продовжує чинити тиск на родичів лідерів кримських татар, заявляють у Меджлісі кримських татар.

Вранці 2 лютого у селищі Щебетівка (Феодосія) в окупованому Криму до оселі доньки лідера кримських татар Ельзари Абдулджелілової завітали співробітники Федеральної міграційної служби Росії, серед них був і дільничний поліцейський. Під приводом паспортного контролю «гості» чемно попросили пред’явити документи всіх, хто живе у будинку. Пізніше з’ясувалося, що у ФМС зацікавилися Еролом Абдулджеліловим – онуком Мустафи Джемілєва. 20-річного хлопця намагалися забрати у відділок поліції. Принципова позиція сім’ї і кримськотатарські активісти, які прибули до будинку Абдулджелілових, не дали цьому статися. Про це повідомив Радіо Свобода заступник голови Меджлісу кримських татар Наріман Джелял.

Наріман Джелял
Наріман Джелял

«На наш погляд, вони не мали жодних законних підстав проводити подібні дії. Ерол прибув з материкової України 20 січня до Криму, його дві години перевіряли на контрольно-пропускному пункті. Якщо його сюди пропустили, я можу зробити висновок, що його перебування на території Криму повністю законне, документи у нього в порядку. Один з правоохоронців, коли їхав, нібито сказав, що вони можуть «і по іншому» приїхати до родичів Мустафи Джемілєва», – розповів Наріман Джелял.

Джелял так само повідомив, що наразі вирішується питання оскарження дій «правоохоронців». Крім родинних зав’язків цієї сім’ї з лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим, якого влада Росії вважає екстремістом, у членів меджлісу є інша версія причин візиту російських служб. Це стосується того, що Ерол вчиться в університеті на Кіпрі, а зараз приїхав у Крим на канікули.

За нашими даними, спецслужби у Криму проводять неформальний перепис тих кримських студентів, які навчаються у вишах Туреччини
Наріман Джелял

«Тут напрошуються певні висновки. По-перше, це зв’язок з Мустафою Джемілєвим, родичі все-таки. По-друге, це може бути пов’язане з тим, що Ерол навчається в країні, яка пов’язана з Туреччиною. За нашими даними, спецслужби у Криму проводять неформальний перепис всіх тих кримських студентів, які навчаються у вишах Туреччини. Для чого це робиться, можна тільки здогадуватися», – наголосив заступник голови Меджлісу кримських татар.

Це вже не перша спроба російських служб чинити тиск на родичів членів Меджлісу в Криму. Так, наприкінці минулого року дружину лідера кримських татар Сафінар Джемілєву викликали на допит до відділку Слідчого комітету Росії в окупованому Криму. Крім того співробітники ФСБ відвідали будинок батьків члена Меджлісу Ескендера Бариєва. Повістку в слідчий комітет Росії в Криму отримав і син члена Меджлісу кримськотатарського народу Різи Шевкієва.

«Вже два роки цей тиск триває»

1 лютого автоматники у масках та бронежилетах захопили адміністративну будівлю транспортного підприємства «СімСітіТранс». Фірма належить батькові координатора громадянської блокади Криму, віце-президента Всесвітнього конгресу кримських татар Ленура Іслямова.

Нас це тільки робить сильнішими
Ленур Іслямов

«Вже два роки цей тиск триває. Він від м’якого сценарію перейшов до жорсткого. Під різним приводом вони хочуть позбавити всього того, що в мене є. Вони розуміють, що до мене вони дотягнутися не можуть, тому тягнуться до слабких місць. Нехай забирають все, все що хочуть. Нехай забирають всі будинки і нерухомість. Мені все одно. Ми все повернемо. Коли повернемося назад, ми все повернемо. Нас це тільки робить сильнішими», – розповів Ленур Іслямов в інтерв’ю Радіо Свобода.

Окупаційна влада Криму порушила низку кримінальних справ щодо лідерів кримськотатарського народу. Зокрема наприкінці січня цього року Київський районний суд Сімферополя заочно обрав щодо народного депутата України Мустафи Джемілєва запобіжний захід у вигляді взяття під варту. У листопаді минулого року Слідчий відділ управління ФСБ Росії в Криму і Севастополі порушив кримінальну справу щодо власника телеканалу АТR Ленура Іслямова.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року лідерам кримських татар Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову заборонили в’їзд на півострів строком на п’ять років.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG