Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 17:25

Дострокові вибори несуть загрозу Україні – український міністр


Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус

«Більшість, до речі, привела до влади Гітлера. Так можна ставити питання» – Ігор Жданов.

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, перебуваючи у Вашингтоні, сказав, що підтримує рішення колег, які вирішили відкликати заяви про відставки і залишитися працювати в Кабінеті міністрів Арсенія Яценюка. Він спостерігав за найдраматичнішими подіями в уряді, перебуваючи у Сполучених Штатах.

Ігор Жданов відповідав на запитання «Голосу Америки» у четвер увечері, коли принаймні четверо міністрів після надзвичайного засідання Кабінету міністрів заявили, що відмовляються від намірів полишити уряд. При цьому міністр економіки Айварас Абромавичус підтвердив, що вважає свою роботу на посаді неможливою.

«У нас буде звіт у Верховній Раді 16-го числа і ми розкажемо про усі проблеми, які існують, – сказав Ігор Жданов, – але я впевнений, що зараз не на часі ні розпад коаліції, ні відставка уряду, бо це може призвести до того, що ми втратимо державу. Я вам відкрито кажу це».

Те, що у відставку йшли чотири міністри уряду, загрожувало тим, що ми би не отримали наступного траншу МВФ
Ігор Жданов

«Те, що у відставку йшли чотири міністри уряду, загрожувало тим, що ми би не отримали наступного траншу МВФ. Що абсолютно негативно позначилося б і на економічній, і на соціальній ситуації в Україні», – сказав міністр.

Ігор Жданов визнав існування проблем із корупційними інтересами, пов’язаними з державними компаніями, і як вихід зі становища підтримав ідею приватизації, «щоб не було такої ситуації, коли міністерство управляє роботою державних підприємств. У світі такого немає і немає цієї корупції».

«Якщо ти керуєш державним підприємством, з'являються корупційні ризики», – сказав Жданов.

Дострокові вибори Ігор Жданов, колишній депутат від ВО «Батьківщина», назвав небажаними через «складну ситуацію в країні і загрозу приходу до влади радикальних сил».

Колись мій перший шеф, Олександр Разумков, сказав, що більшість не завжди права. Більшість, до речі, привела до влади Гітлера
Ігор Жданов

«Колись мій перший шеф, Олександр Разумков, сказав, що більшість не завжди права. Більшість, до речі, привела до влади Гітлера. Так можна ставити питання», – відзначив міністр, відповідаючи на питання, чи він довіряє мудрості українських виборців.

«Демократія це дуже складна система, яка може привести до влади радикалів, і тоді підуть такі дезінтеграційні процеси, що ми не втримаємо ситуацію, а нам же ще і воювати треба», – відзначив міністр.

Ігор Жданов сказав, що питання відставки генерального прокурора має вирішувати парламент і зауважив, що Генеральна прокуратура «має зараз менші повноваження, коли йдеться про боротьбу з корупцією».

Міністр економіки Айварас Абромавичус, оголосивши про відставку у середу, заявив, що йому не давали можливості працювати і зокрема впроваджувати такі реформи, які перекривали би канали корупції. Абромавичус сказав, що тиск чиниться з багатьох джерел, але назвав лише одне ім’я депутата Ігоря Кононенка – соратника президента Порошенка і заступника голови президентської фракції «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG