Доступність посилання

ТОП новини

Трамп придивляється до стратегії демократів


Республіканські кандидати у президенти США (зліва направо) Джеб Буш, Марко Рубіо, Дональд Трамп, Бен Карсон
Республіканські кандидати у президенти США (зліва направо) Джеб Буш, Марко Рубіо, Дональд Трамп, Бен Карсон

Останні дебати республіканців показали: вони все більше озираються на конкурентів, але не мають такої ж єдності, як демократи

До праймеріз у Нью-Гемпширі, які відбудуться вже цього вівторка, залишаються лічені години. Тож дебати республіканців, які проходили у суботу ввечері, радше за все, суттєво вплинуть на те, кому будуть віддавати свої голоси виборці. Цікаво, що з наближенням праймеріз республіканські кандидати все більше розуміють, що за президентське крісло їм, можливо, доведеться змагатися не лише з Гілларі Клінтон, а й з її опонентом Берні Сандерсом. Відповідно змінюється також їхня риторика. Так, мільярдер Трамп услід за Берні Сандерсом уже заговорив про вплив багатіїв на хід передвиборчих перегонів. Щоправда ця заява з його вуст не здобула такої ж підтримки, як зазвичай заяви демократа Сандерса.

Суботні дебати почалися з конфузу. Бен Карсон, а за ним і Дональд Трамп пропустили момент, коли їх кликали на сцену й вичікували у коридорі, щоби їх запросили вдруге. Вже на самій сцені Трампу довелося доводити, що навіть з таким характером, як у нього, він може бути верховним головнокомандувачем.

Тут є і більш запальні, ніж я
Дональд Трамп

«Я насправді думаю, що у мене найкращий характер. Я тут не один нетерплячий. Тут є і більш запальні, ніж я», – виправдовувався Дональд Трам.

У нестриманості його звинуватив однопартієць Тед Круз. Той припустив, що характер у Трампа такий кепський, що у запалі він може навіть скинути атомну бомбу на Данію. Але коли ведучий уточнив, чи дотримується Круз тих самих поглядів, той уникнув відповіді.

На це питання виборці дадуть відповідь своїми голосами
Тед Круз

«Думаю, на це питання виборці дадуть відповідь своїми голосами», – зауважив Круз.

Згодом Круз також вибачився перед іншим кандидатом Карсоном, про якого штаб Круза свого часу хибно оголосив, що той збирається зняти кандидатуру з виборів.

Але найбільше випадів під час суботніх дебатів було в бік Марко Рубіо. Дошкуляти йому взявся опонент Кріс Крісті – губернатор штату Нью-Джерзі.

У вас просто немає досвіду
Кріс Крісті

«У вас немає досвіду, коли б вам треба було б приймати серйозні рішення й нести за них потім відповідальність. У вас просто немає досвіду», – заявив претендент на посаду президента Кріс Крісті.

Досвід – це не лише, що ти робиш, але й також, що з того виходить
Марко Рубіо

«Я думаю, що досвід – це не лише, що ти робиш, але й також, що з того виходить, – парирував Рубіо. – Ця країна вже пережила велику боргову кризу. То для чого обирати ще й кандидата, у якого є досвід руйнування кредитного рейтингу штату?».

На відповідь Кріс Крісті не поскупився. «Марко, тут така справа, – відповів він. – Бути президентом США й бути губернатором, який запам’ятав 30-секундну промову про те, яка Америка чудова країна – різні речі. Тому що завчена промова не вирішує жодної проблеми. А от коли найгірше стихійне лихо вдаряє по твоєму штату, і тобі треба його відбудувати, як це зробив я – це вже інша історія».

Крісті та ще два інших губернатори – Буш і Кейсіч – найбільше домінували під час останніх дебатів.

Партійність та ідеологію треба відсунути на задній план
Джон Кейсіч

«Ми повинні вирішувати проблеми, що існують в Америці всі разом – республіканці й демократи. Вперше партійність та ідеологію треба відсунути на задній план», – закликав однопартійців до єдності Джон Кейсіч.

Утім, ці слова навряд видалися переконливими Дональду Трампу, який навіть засичав на опонента Джеба Буша. Але і цим Трамп не обмежився – вперше за історію дебатів, він напав не лише на суперників, а й на аудиторію, яка прийшла вислухати кандидатів. Ще раз показавши, що про єдність між республіканськими кандидатами говорити зарано.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG