Доступність посилання

ТОП новини

Слідчий, який сфабрикував справу Савченко, виглядав дурнем – адвокат Новіков


Надія Савченко під час засідання суду у Донецьку Ростовської області
Надія Савченко під час засідання суду у Донецьку Ростовської області

«Ситуація досить ганебна для Росії. Сподіваюсь, що російська влада може піти на те, щоб раніше обміняти Надію»

У Донецькому міському суді Ростовської області Росії, де триває процес у справі Надії Савченко, 8 лютого допитували слідчого Дмитра Маньшина, який, за словами адвокатів Савченко, сфабрикував справу проти української льотчиці.


Дмитра Маньшина чекали в суді наприкінці минулого тижня. Він повинен був дати свідчення по відеозв’язку з Басманного суду Москви. Але тоді чи то пошта не доставила повістку, чи з якихось інших причин слідчий Маньшин у суді не з’явився. Тим дивніше була його поява в залі донецького суду Ростовської області. Судячи зі стенограми судового засідання, Дмитро Маньшин відповідав на запитання адвокатів односкладово. В основному, це були відповіді: «не пам’ятаю» або «все є в матеріалах справи». Крім того, на думку присутніх на засіданні, суддя разом із прокурорами явно прикривали Маньшина.

Можу з повною впевненістю заявити, суд його відверто прикривав. Коли Маньшин не міг відповісти на якісь запитання адвокатів, починав губитися, починав мимрити
Антон Наумлюк

«Я можу з повною впевненістю заявити, як сторонній спостерігач, суд його відверто прикривав. Тобто, коли Маньшин не міг відповісти на якісь запитання адвокатів, починав губитися, починав мимрити, суд або просто знімав це питання, найчастіше без будь-якого обґрунтування, що має робити суд, або з якимось несуттєвим обґрунтуванням. Проти цього виступали адвокати, але зробити нічого не могли», – зазначає кореспондент Радіо Свобода Антон Наумлюк.

Тиск на «стрілочника»

За словами одного з адвокатів Надії Савченко Марка Фейгіна, саме Маньшина зробили стрілочником, який віддувається за Слідчий комітет Росії. Як заявив Фейгін Радіо Свобода, захист має аудіозапис розмови, на якій батько Маньшина скаржиться своєму товаришеві по службі, що на його сина тиснуть.


Інший адвокат Савченко, Ілля Новіков, сказав, що, незважаючи на всі зусилля суду і обвинувачення, захист Савченко фактично «розмазав» слідчого Дмитра Маньшина.

Ілля Новіков
Ілля Новіков
Він відмовляється робити дуже важливу експертизу, спираючись на свідчення терористів. І він це визнає у відкритому суді
Ілля Новіков

– Він казав або «не пам’ятаю», або «так, це було моє рішення. Я маю на це процесуальне право, але потім, коли ми почали ставити суттєві запитання, виявилося, що він… просто виглядає якимось дурнем, або саботажником, або він повинен грати в дурня і справляти враження, що він ніби то не розуміє запитання. Наприклад, ми запитуємо: «Чому ви не запитали в російських експертів про телефони Надії Савченко? Де саме вони були о 12-й годині, коли загинули російські журналісти?». Він каже, що в тому не було сенсу, тому що ми з інших джерел це встановили. Тобто він відмовляється робити дуже важливу експертизу, спираючись на свідчення терористів. І він це визнає у відкритому суді. Для нього це катастрофа. Друга катастрофа те, що він визнав, що готував обвинувальний висновок, який затвердила російська Генеральна прокуратура. І через він на себе бере безпосередню відповідальність за те, що там в ньому написано. Чесно кажучи, я сподіваюсь, що його керівництво зрозуміє, що він їх підставив.

– Чи вплине цей допит на вирок?

Ситуація досить ганебна і для Слідчого комітету і для Росії. Сподіваюсь, що російська влада може піти на те, щоб раніше обміняти Надію
Ілля Новіков

– Ні, вирок буде обвинувальним. Але ця ситуація досить ганебна і для Слідчого комітету, і для Росії теж. Тому я сподіваюсь, що для того, щоб цю ситуацію скоріше закінчити, російська влада може піти на те, щоб раніше обміняти Надію.

– Чи ви маєте намір подавати апеляцію на вирок?

– Надія нам це суворо забороняє. Жодної апеляції не буде без її згоди, а вона на це не погодиться.

– Можна говорити, що йде мова про обмін?

– Так, процес переговорів уже триває. Але з того, що нам зараз відомо, говорити про обмін можна буде лише після того, як вирок набуде чинності.


Отож, як бачимо, захист Савченко не сумнівається, що вирок українській льотчиці буде обвинувальним. Апеляції не подаватимуть. Також адвокат Новіков підтвердив, що питання про обмін Надії Савченко перебуває в активній стадії обговорення.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG