Доступність посилання

ТОП новини

Агресія Росії навернула українців до НАТО (огляд преси)


Вступ до Північноатлантичного альянсу досі не є законодавчо закріпленою метою України

Російська агресія значно збільшила кількість прихильників членства в НАТО серед українців. Однак, як пише «Газета по-українськи», вступ до Північноатлантичного альянсу досі не є законодавчо закріпленою метою України. У законах про основи національної безпеки, а також у військовій доктрині завданням названо «досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в організації». Крім того, Верховна Рада недавно двічі провалювала ратифікацію угоди, що передбачає відкриття представництва Альянсу в Україні. А з травня 2015 року і досі вакантне місце глави місії України при НАТО. Про можливі наслідки такого недбальства до національної безпеки газета розповідає в статті «Членство в НАТО для України завжди буде життєво важливе».

Банкіри і фінансові аналітики виступили проти наміру уряду перевести бюджетників на обслуговування до державних банків. Нові вимоги уряду не відповідають принципам Цивільного кодексу, оскільки бюджетники мають обирати банк для отримання зарплати, наголошують експерти газети «День». Вони сподіваються, що цю постанову не ухвалять чи до неї будуть внесені зміни.

Газета «Україна молода» переконує, що підсаджуючи населення на «субсидійну» голку, держава прищеплює патерналізм, відбиваючи навички і бажання в українців бути господарями свого життя, не залежати від подачок того чи іншого уряду. Привчивши населення до субсидій, Київ може отримати новий клас нахлібників. Видання уточнює, що тут не йдеться про пенсіонерів – субсидії на комірне їм як платили, так і платитимуть. Ідеться про молодих людей, які, проживаючи в чималеньких будинках чи квартирах, та маючи маленьку зарплату, також претендують на субсидії? Тим паче що маленькі зарплати сьогодні майже в усіх, а у конверт (у якому видають решту зарплати) ніхто не загляне. Роздавати ліворуч і праворуч субсидії – це все одно, що роздавати безкоштовні талони на бензин власникам «Порше» чи «Феррарі», переконує газета. Відтак, газетярі вважають, що спрощена і непродумана система отримання субсидій – шлях до банкрутства держави. Про це «Україна молода» пише в статті «Держава – кому мати рідна, а кому мачуха, або Субсидійні подачки як метод розбещення населення».

Газета «Факти» інформує, що завтра обвинуваченого в організації будівельної афери «Еліта-центр» росіянина Олександра Волконського можуть випустити із залу суду. Видання пише, що в справі з'явився несподіваний поворот. Після вступу в силу так званого «закону Надії Савченко», згідно з яким день перебування в слідчому ізоляторі прирівнюється до двох днів ув’язнення, у Волконського з'явилася можливість вийти на свободу прямо із залу суду. І без судимості. А тим часом, журналісти нагадують, що через десять років після розкриття квартирної махінації житло отримали лише 267 осіб із 1770 постраждалих.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG