Доступність посилання

ТОП новини

Папа Римський і глава РПЦ Кирило говоритимуть про Україну? (Світова преса)


Політична карикатура Олексія Кустовського

«Сподіваюся що папа Франциск буде голосом українців, які ведуть битву за єдність та цілісність їхньої землі» – глава УГКЦ

Світова преса пише про потребу розмінування території в зоні конфлікту на Донбасі, бо це не дозволяє місцевим мешканцям відновити нормальне життя – зокрема працювати на полях, адже сільське господарство є єдиним джерелом доходів багатьох людей. Також пишуть про сподівання українських греко-католиків на зустріч папи Римського Франциска та глави РПЦ Кирила, яка має відбутися найближчими днями на Кубі. І Київ переглядає угоди, які він підписав у рамках СНД, вважаючи, що у майбутньому Україні, яка прагне в ЄС, не місце в СНД, діяльність якої Київ і без того ігнорує вже певний час.

Cайт телекомпанії Euronews пише про те, як триває процес розмінування уздовж лінії розмежування на сході України.

Власне, цього тижня виповнюється перша річниця з дня підписання Мінської мирної угоди, частиною якої і був процес розмінування, який полягає в позначенні на картах мінних полів, а потім і фізичне усунення самих мін.

Стаття наводить приклад села Сизе, де «люди відчувають себе в оточенні».

«Захаращення території мінами є величезною проблемою в цій місцевості. Наприклад, це село (Сизе) повністю оточено мінами», – каже кореспондент Euronews, який побував на сході України.

Міни не дозволяють селянам працювати на полях, а саме сільське господарство є єдиним заняттям для людей, відтак допоки міни не будуть усунуті, не зможе поновитися нормальне життя, йдеться в статті.

Іноземні організації можуть допомогти, але лише українські експерти можуть фізично здійснювати розмінування. Деякі з мінних полів є частиною українських оборонних укріплень, прикриваючи їхні позиції.

Одна з данських неурядових організацій каже, що від мін та нерозірваних снарядів на Донбасі загинуло 730 цивільних.

«Лінія фронту розташовано поруч і все ще можна чути спорадичні обстріли та снайперський вогонь. Міни були розміщені поспіхом, без позначення на картах. На щастя, місцеві мешканці знають, де розташовані міни», – йдеться в статті.


Британське католицьке видання The Tablet пише, що українські греко-католики не покладають особливих сподівань на зустріч папи Римського Франциска з патріархом РПЦ Кирилом.

«Я не очікую, що зустріч папи Франциска з патріархом Кирилом принесе конкретні зміни. Хоча це добре, що зустріч матиме місце», – сказав глава Українсько-греко католицької церкви Святослав Шевчук.

«Мені приємно, що ми більше не розглядаємось як перешкода, і що нас більше не використовують для виправдання небажання когось долучитися до такого діалогу», – додав архієпископ Шевчук.

І хоча і папа Іван Павло Другий і папа Бенедикт ХVI висловлювали сподівання на зустрічі з московським патріархом, РПЦ наполягала, що діяльність українських греко-католиків і римо-католиків в Росії становить «прозелітизм» і була перешкодою до такої зустрічі, зазначає газета.

Два роки переговорів щодо організації такої зустрічі супроводжувались ще одним фактором, який ускладнював переговорний процес: анексія Криму Росією в 2014 році і війна у Східній Україні, яка ще триває, що, природньо, посилило тертя між українськими католиками та російськими православними, пише The Tablet.

«Вірогідно, що під час зустрічі папа та патріарх говоритимуть про теперішню ситуацію в Україні. Я подіваюся що його святість папа Франциск, який завжди подає голос на захист скривджених, буде голосом українців, які ведуть битву за єдність та цілісність їхньої землі», – цитує верховного архієпископа УГКЦ Святослава Шевчука католицьке видання.


Англомовна газета The Kyiv Post пише, що членство України у Співдружності незалежних держав нині є предметом глибокого аналізу в плані угод, які були підписані Києвом раніше в рамках СНД.

Проте глава української дипломатії Павло Клімкін заявив, що в майбутньому членство України в СНД не є можливим. Україна ніколи не ратифікувала Статут СНД, хоча й вважається однією з країн-засновниць організації.

Як каже міністр, Україна, власне, не є нині присутньої в СНД, не бере участі в засіданнях та зустрічах в рамках організації. Однак, є певні питання, які цікавлять Україну, – наприклад, пенсійне забезпечення.

  • Зображення 16x9

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters у Києві, на Всесвітній службі «Бі-Бі-Сі» в Лондоні, кореспондентом телеканалу «1+1» та агенції УНІАН у Брюсселі, а нині – редактор Радіо Свобода в Празі.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG