Доступність посилання

ТОП новини

Українські активісти в Португалії закликали продовжити санкції проти Росії


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Українські активісти в Португалії повідомили, що українські громадські організації в цій країні звернулася зі спільною заявою до парламенту Португалії з проханням продовжувати дію економічних та політичних санкцій щодо Росії у зв’язку з військовою агресією проти України.

Як повідомив у фейсбуці голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха, заява була запропонована для підписання всім громадським організаціям (у тому числі і багатоетнічним), які позиціонують себе з українцями. І тепер, за його словами, організації, які в минулому офіційно належали до «Русского мира», входили до складу «Координаційної ради російських співвітчизників», були учасниками численних конгресів та нарад «російських співвітчизників», урешті-решт відкрито визнали, що Росія є агресором.

«Спільні підписи ще раз показали португальцям, що в Україні відбувається не громадянський конфлікт, як це постійно хоче показати Москва, а що Росія веде фактичну війну проти України і що завдання всієї європейської спільноти – зупинити агресора», – заявив він.

У зверненні на ім’я голови парламенту Португалії Едуарду Ферру Родріґіша автори закликають від імені всіх організацій, що об’єднують українців у Португалії, від імені консолідованої української громади в Португалії підтримати продовження міжнародних політичних та економічних санкцій проти Росії, як і інші заходи, що можуть зупинити агресію Росії, змусити її повернути окуповані території та звільнити українських заручників, що утримуються сепаратистськими угрупованнями на сході України та самою Росією.

«Живучи у вільних країнах, ми прагнемо бачити такою і нашу Батьківщину»,– заявили вони.

Санкції Заходу проти Москви були запроваджені 2014 року кількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше через підтримку проросійських сепаратистів на Донбасі. Зокрема, наприкінці липня 2014 року ЄС (а також США) запровадили економічні санкції щодо Росії, які стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей. Дія цього пакету санкцій ЄС закінчується 31 липня 2016 року. Ще один пакет санкцій ЄС, проти групи російських посадовців, представників угруповань бойовиків на сході України та причетних до анексії Криму, а також низки юридичних осіб за дії проти територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України, наразі чинний до 15 березня 2016 року. Окремий «кримський» пакет санкцій ЄС на цей час продовжений до 23 червня 2016 року.

XS
SM
MD
LG