Доступність посилання

ТОП новини

На Донбасі триває активний конфлікт – генсекретар ОБСЄ


Ламберто Дзаннієр

Гуманітарна ситуація в зоні АТО є жахливою – Дзаннієр

В ОБСЄ занепокоєні ситуацією на Донбасі. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив генеральний секретар цієї організації Ламберто Дзаннієр. За його словами, спостерігачі СММ ОБСЄ мають проблеми з пересуванням по території, підконтрольній підтримуваними Росією сепаратистами. Гуманітарну ж ситуацію у зоні конфлікту Ламберто Дзаннієр називає жахливою.


– Якою зараз є ситуація у зоні конфлікту на Донбасі?

Бачимо військову активність, особливо з боку сепаратистів у нічний час – військові навчання

– На жаль, там досі відбувається активний конфлікт. Перемир’я не виконується, як ми того хочемо. Ми також бачимо розгортання важкого озброєння на лінії розмежування, яке, згідно з Мінськими домовленостями, має бути відведене.

Ми також бачимо військову активність, особливо з боку сепаратистів у нічний час – військові навчання. Тут багато руху, і, звісно, це турбує.

– Співробітники СММ ОБСЄ часто скаржаться, що їм не дають доступу до певних територій. Наскільки ця проблема є серйозною?

ОБСЄ наразі відчуває систематичні обмеження нашої власної свободи пересування. Це завжди відбувається з боку сепаратистів

– ОБСЄ наразі відчуває систематичні обмеження також нашої власної свободи пересування, в деяких випадках через загрозливу поведінку людей. Це завжди відбувається з боку сепаратистів, у пунктах пропуску. Це ускладнює нашу роботу, але також свідчить про загальне погіршення ситуації. Як було обговорено під час зустрічі у «нормандському форматі» 13 лютого, зараз ми робитимемо зусилля у робочій групі і намагатимемося відновити повномасштабне припинення вогню. Це для нас є ключовим.

– Які кроки, окрім припинення вогню, мають бути зроблені?

Ми хочемо бачити обмін заручниками чи звільнення заручників. Ми готові допомагати у проведенні там виборів. Це є ключові елементи, які віддалятимуть нас від сценарію замороженого конфлікту

– Ми також хочемо бачити прогрес і в інших сферах. Ми хочемо бачити обмін заручниками чи звільнення заручників. Ми готові допомагати у проведенні там виборів. Це є ключові елементи, які віддалятимуть нас від сценарію замороженого конфлікту, з якими ми можемо зіткнутися, якщо цього не станеться.

Якою є гуманітарна ситуація у зоні АТО?

Гуманітарна ситуацію там є жахливою

– Гуманітарна ситуацію там є жахливою. Ми реально відчуваємо, що потрібно відкрити канали для пересування населення, які б також дозволили забезпечувати доставку допомоги. Також потрібно працювати над відновленням інфраструктури, енергоносіїв, електрики, газу та води. Необхідно створити тут кращі умови.

Люди, з якими ми спілкуємося, надзвичайно втомлені. Є серйозний розлом між воюючою стороною сепаратистів і нормальними людьми

– Якими є настрої місцевого населення?

– Час від часу ми бачимо, що люди, з якими ми спілкуємося, надзвичайно втомлені. Вони хочуть, щоб це закінчилося. Можливо, я спекулюю, але є серйозний розлом між воюючою стороною сепаратистів і нормальними людьми, які, не схоже, що думають, що ця ситуаціє є стійкою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG