Доступність посилання

ТОП новини

Українських біженців – у Сибір?


Табір біженців зі східної України біля російського міста Донецьк, серпень 2014 року

Віддалені регіони країни російська влада хоче заселити українськими біженцями

В уряді Росії вирішили підтримати депутатів Держдуми, які виступили з ініціативою заселити проблемні регіони країни, розташовані «за Уралом», українськими біженцями. Про це у вівторок, 16 лютого, повідомили російські медіа з посиланням на Міністерство з розвитку Далекого Сходу.

Раніше відповідну пропозицію у відомство внесла група законодавців з фракції КПРФ. За їхніми словами, на сьогодні видворення з країни загрожує близько 1,6 мільйона українських громадян у зв’язку із закінченням терміну їх тимчасового проживання в Росії.

До переліку територій пріоритетного заселення, за рішенням міністерства, увійшли Республіка Бурятія, Забайкальський край, Камчатський край, Приморський край, Хабаровський край, Амурська область, Іркутська область, Магаданська область, Сахалінська область і Єврейська автономна область Росії.

Відповідно до планів відомства, в Далекосхідному федеральному окрузі до 2020 року буде створено понад 50 тисяч робочих місць, частину яких могли б зайняти українці.

За даними Федеральної міграційної служби (ФМС), в Російську Федерацію починаючи з 2014 року прибули понад 150 тисяч жителів України.

Тим часом загальне безробіття, розраховане за методологією Міжнародної організації праці, за даними Росстату, зросло в країні з вересня по листопад 2015 року на 400 тисяч осіб, передає ТАСС. Таким чином, число безробітних в РФ склало 4,4 мільйона осіб (5,8% економічно активного населення країни).

Директор регіональної програми Незалежного інституту соціальної політики (НІСП) Наталія Зубаревич вважає затію з заселенням віддалених регіонів Росії українськими біженцями безперспективною.

«Тому що велика, переважна частина людей туди просто-напросто не поїде, – пояснила вона в інтерв’ю Російській службі «Голосу Америки». – Адже туди не погодилися перебиратися і наші співвітчизники».

За словами директора регіональної програми НІСП, з півтори сотні тисяч переселених у рамках програми «Співвітчизники» на Далекий Схід приїхало всього кілька тисяч чоловік.

Люди приїхали з теплих країв, а їм пропонують облаштовуватися там, де холодно
Наталія Зубаревич

«Решта осіла, в основному, в європейській частині Росії, Калінінградській області та областях навколо Москви, – додала вона. – Люди приїхали з теплих країв, а їм пропонують облаштовуватися там, де холодно. Крім того, це дуже далеко».

Природно, що такий варіант мало кому подобається, на нього можна погодитися тільки від безвиході, констатувала Наталія Зубаревич.

«Люди раціональні, – продовжила вона. – Якщо росіяни залишають Далекий Схід (хоча вже й не такими темпами, як в 90-ті, але все одно міграційний відплив з регіону триває), то чому туди повинні їхати люди зі східної України – незрозуміло».

Ідея депутатів продиктована спробами заселити віддалені регіони країни в умовах, які дуже сильно відрізняються від умов «Столипінської реформи», має дуже мале відношення до реальності, резюмувала соціолог.

Схожої думки дотримується і голова Комітету «Громадянське сприяння» Світлана Ганнушкіна. У коментарі «Голосу Америки» вона зізналася, що відмовилася від запрошення на телевізійну передачу для дискусії «з автором цієї «геніальної» ідеї».

Вони змушені були це зробити через події, в які ми ж їх і втягнули
Світлана Ганнушкіна

«По-моєму, затія з цим переселенням абсолютно безглузда і до того ж погано пахне, – зауважила правозахисниця. – По-перше, люди приїжджають до нас з країни більш південної, ніж Росія. По-друге, вони змушені були це зробити через події, в які ми ж їх і втягнули. І ось тепер хочемо за їхній рахунок якимось чином привести в порядок наш незаселений Далекий Схід...»

Як вважає голова комітету «Громадянське сприяння», навряд чи українські біженці на це погодяться. Вона назвала ідею «дивною, негуманною і абсолютно приреченою на провал».

Згідно з даними ФМС, в Росії на сьогодні перебувають близько 2,6 мільйона українських громадян, у тому числі приблизно 1,1 мільйона вихідців з південного сходу України.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG