Доступність посилання

ТОП новини

В Одеському військовому шпиталі відновили хірургічне відділення


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

В Одеському військовому шпиталі відновили хірургічне відділення

Одеса – В Одеському військовому шпиталі повністю відновили відділення хірургічної інфекції та термічних пошкоджень. Медики відзначають, що капітального ремонту там не робили вже десятки років. Вартість будівельних робіт склала понад 2 мільйони гривень. Частково ці витрати взяли на себе одеські благодійники, до яких за допомогою звернулися волонтери. Також залучили кошти обласного бюджету.

В Одеському військовому шпиталі відновили хірургічне відділення
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Волонтери, які вже понад 2 роки допомагають бійцям та лікарям в Одеському військовому шпиталі, називають відділення хірургічної інфекції та термічних пошкоджень достатньо проблемним. Сюди часто потрапляють «тяжкі» пацієнти, проте більшість приміщень була у незадовільному стані. Протягом кількох років лікарі намагалися відновити відділення, але коштів постійно бракувало. Тоді волонтери звернулися до благодійників та до Одеської облдержадміністрації, які погодилися допомогти.

Як згадує волонтер Алла Рус, вони попросили відновити лише 2 палати, проте згодом вдалося відремонтувати більшість приміщень. Тоді пацієнтів розподілили по інших відділеннях медичного закладу.

У результаті капітального ремонту, який тривав два місяці, зараз у відділенні є відновлені палати, дві перев’язочні кімнати та операційна. Також замінили підлогу, відремонтували електрику, встановили нову сантехніку тощо.

За словами начальника відділення хірургічної інфекції та термічних пошкоджень шпиталю Віктора Кузьменка, пацієнти потребують довготривалого лікування, тому їм необхідно перебувати у належно облаштованому приміщенні. Особливо важливо тут – мати можливість пересуватися.

«У найближчий час буде встановлено сучасний ліфт, на якому вони зможуть спускатися для того, щоб пройти відновлення та лікування», – каже Кузьменко.

Як повідомив лікар, за зимовий період до них із зони АТО надійшло 7 бійців із відмороженням кінцівок. А загалом протягом минулого року в шпиталі лікувалися понад дві з половиною тисячі воїнів ЗСУ.

«Доводиться сподіватися на добрих людей»

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі під час візиту у оновлене відділення заявив, що такими справами має займатися держава.

«Але ці гроші не потрапляють у бюджет, вони пливуть повз бюджет. І тоді доводиться сподіватися на добрих людей, що вони це зроблять», – стверджував він.

Це не єдине відділення Одеського військового шпиталю, яке потребувало масштабного ремонту. Наразі тривають пошуки фінансування відновлення ще кількох відділень закладу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG