Доступність посилання

ТОП новини

На Донеччині від поліомієліту вакцинували вже понад 110 тисяч дітей


«Вакцина отримана централізовано, у достатній кількості. Вакцина французька. Брендова фірма»

На Донеччині триває третій тур вакцинації від поліомієліту. Щеплення отримали понад 110 тисяч дітей. Серед них – і мешканці прифронтової зони. Щодо окупованих бойовиками угруповання «ДНР» територій, то інформації звідти мало і перевірити її важко. Але кілька лікарів повідомили Радіо Свобода, що дітей там теж вакцинують.


На Донеччині вже зробили більше ніж 110 тисяч щеплень від поліомієліту. З них зафіксували шість реакцій – розлади травлення та біль у животі. В Маріуполі померла чотиримісячна дитина. В історії хвороби малюка було зазначено «щеплення від поліомієліту». Але лікарі кажуть, що причина смерті в іншому.

Причинно-наслідковий зв’язок між щепленням і смертю дитини не встановлений
Ірина Криштопіна

«В анамнезі було щеплення проти поліомієліту. Завершальний діагноз патологоанатомічний – гостра респіраторна вірусна інфекція... причинно-наслідковий зв’язок між щепленням і смертю дитини не встановлений»повідомила Радіо Свобода Ірина Криштопіна, головний педіатр Донеччини.

Вакцинація на Донеччині все ще триває. Мешканка Слов’янська Олена привела до лікарні сина Богдана. Зробила це свідомо.

Немає лікування жодного від поліомієліту. Тільки може врятувати вакцинація. Тому ми вирішили – але треба зробити

«Ми дорослі люди. По-перше, немає лікування жодного від поліомієліту. Тільки може врятувати вакцинація. Тому ми вирішили – хоча б одну, але треба зробити», – розповіла Олена Радіо Свобода.

Лікарі кажуть, що батьки перед щепленням можуть пересвідчитись у якості вакцини та відповідності умов зберігання.

Вакцина отримана централізовано, у достатній кількості. Вакцина французька. Брендова фірма
Тетяна Неклюдова

«Вакцина отримана централізовано, у достатній кількості із розрахунку на усіх дітей, які підлягають вакцинації. Вакцина французька. Брендова фірма пастерівська... На кожному флакончику є індикатор, термоіндикатор, який при порушенні холодового ланцюжка при транспортуванні, зберіганні змінює свій колір», – наголошує головний педіатр Слов’янська Тетяна Неклюдова.

Отримують щеплення від поліомієліту і у прифронтовій зоні.

Вакцини вдосталь

Ми побували у містечку Світлодарськ. Звідси до Дебальцева, яке перебуває під контролем бойовиків угруповання «ДНР», приблизно 15 хвилин їзди на машині. Та незважаючи на близькість фронту біля будівлі лікарні вишикувалася черга з дитячих візочків. Батьки привели малюків вакцинуватися від поліомієліту.

Як кажуть лікарі, вакцини у Світлодарську вдосталь. Є тут і термосумки – на випадок, якщо від обстрілу зникне електрика.

«У нас наявні холодові елементи у достатній кількості. Це, коли вимикається світло, хоча це буває рідко, нам дозволяє зберігати вакцину якийсь час. 6-8 годин ми можемо зберегти», – розповіла Радіо Свобода медсестра лікарні міста Світлодарськ Інна Кліщенкова.

Щодо територій, які нині перебувають під контролем сепаратистів, то інформації звідти мало. Все ж кілька лікарів підтвердили Радіо Свобода, що дітей там вакцинують.

«У мене є інформація, що діти там теж отримують щеплення проти поліомієліту. В принципі, наскільки мені відомо, за моїми джерелами, прищеплюють також, як і Україна. Та я не можу сказати про відсотки, але фактом є те, що діти також отримують імунізацію із врахуванням проведення трьох турів імунізації», – розповіла Ірина Криштопіна, головний педіатр Донеччини.

Третій тур вакцинації триватиме на Донеччині до 27 лютого.

На Донеччині від поліомієліту вакцинували понад 110 тисяч дітей (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
  • Зображення 16x9

    Сергій Горбатенко

    Позаштатний кореспондент Радіо Свобода з 1 лютого 2015 року. Автор матеріалів для Радіо Донбас.Реалії.

    Працював журналістом у Громадському телебаченні Донбасу, регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Донецькій області. Був редактором на телеканалах «ТОР» і «С+» (Слов’янськ). Закінчив філологічний факультет Донбаського державного педагогічного університету (Слов’янськ).

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG