Доступність посилання

ТОП новини

Небажання адміністрації Порошенка боротись з корупцією є перепоною прогресу України – Carnegie


Президент України Петро Порошенко (праворуч) і прем’єр Арсеній Яценюк
Президент України Петро Порошенко (праворуч) і прем’єр Арсеній Яценюк

Частина найбільших проблем, які постали перед Україною, є хронічними, не пов’язані з військовим конфліктом на сході та мають характер системних – експерти

Останні кілька місяців показали, що виклики, з якими стикається Україна, все частіше походять зсередини країни, а не ззовні. Про це йдеться у доповіді з приводу перебігу реформ в Україні, яку підготувала група експертів аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.

Документ відзначає, що частина найбільших проблем, які постали перед Україною, є хронічними, не пов’язані з військовим конфліктом на сході та мають характер системних.

«Це корумпованість уряду та вплив на політичну систему з боку великого бізнесу», – вважають у Carnegie Endowment for International Peace .

При цьому експерти Carnegie Endowment for International Peace заявили, що робота Адміністрації президента України в останні місяці не сприяла прогресу країни.

«Значною перепоною подальшому прогресу України на внутрішній арені та розвитку її взаємин із закордонним партнерами стало відчутне небажання, або неспроможність, адміністрації Порошенка іти на рішучі дії проти корупції та впливу великого бізнесу на політику», – зазначається у документі.

Як повідомлялося, у четвер віце-президент США Джозеф Байден мав телефонну розмову з президентом України Петром Порошенком. Віце-президент привітав ухвалення цього тижня Верховною Радою антикорупційного законодавства, що рекомендували Міжнародний валютний фонд і Європейський союз, та високо оцінив президента Порошенка і уряд України за важку працю, яка забезпечила ухвалення законодавства.

Віце-президент також позитивно оцінив рішення президента Порошенка про заміну генерального прокурора Шокіна, що відкриває шлях потрібним реформам діяльності прокуратури. Віце-президент Байден закликав президента Порошенка продовжувати йти позитивним шляхом для успішного запровадження нових законів та продовжувати очевидний поступ щодо антикорупційних реформ, наголошуючи, що це вимагатиме єдності й стабільності.

У Carnegie Endowment for International Peace також наголосили, на важливості сильної коаліції у Верховній Раді для забезпечення здатності уряду функціонувати та продовжувати реформи, необхідні для відновлення довіри українського населення та міжнародної спільноти.

При цьому експерти відзначили, що джерелом нового витка політичної кризи в Україні може стати намагання проштовхнути через Верховну Раду конституційні зміни, яких вимагають від Києва мінські угоди. Водночас у разі, якщо Київ не вдасться до спроби ухвалити необхідні зміни до Конституції, він ризикує зіграти на руку Москві.

«Наполягаючи на конституційних змінах, адміністрація Порошенка ризикує стати об’єктом нападок націоналістів та отримати крах коаліції, що теж може призвести до дострокових парламентських виборів», – вважають у Carnegie.

«Неспроможність ухвалити конституційні зміни, як цього вимагають від Києва мінські домовленості, може обернутись політичною перемогою Росії і дозволить останній перекинути провину за конфлікт на сході України на Київ», – також зазначається у документі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG