Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко є носієм корупційних схем (огляд преси)


«Тимошенко – майстер домовлятися з олігархами. Має старі зв’язки й колосальний досвід»

Юлія Тимошенко, як гонча, що взяла слід пораненого кролика. Піде ним і посилить свої позиції у парламенті, припускає «Газета по-українськи». Видання переконує, що Тимошенко – майстер домовлятися з олігархами. Має старі зв’язки й колосальний досвід. Вона вмонтована в цю систему. Є носієм корупційних схем від того часу, коли деяких сучасних політиків ще на світі не було. Хоча саме їй говорив Майдан: країні потрібна не зміна облич, а зміна системи. Вона ж вкотре пропонує своє обличчя, констатує видання. Коментують газетярі і активність Андрія Садового. Він, на думку журналістів, розпочав президентську кампанію, коли його «Самопоміч» вийшла з коаліції. Зараз тримає довгу паузу. У Садового зараз складний момент. Бо в партії тривають дискусії, як бути далі. Чого прагне він та деякі інші політичні і державні лідери, розповідає «Газета по-українськи».

У публікації «НЕДОмайдан» газета «Україна молода» коментує спробу деяких політсил ініціювати «третій Майдан». Журналісти погоджуються, що частина озвучених вимог є прийнятною, однак виникає питання, хто найбільше зацікавлений у розкрутці масових протестів. Експерти видання ідентифікували перших осіб руху «Революційних правих сил» – організаторів погромів у столиці. Виявилося, за ними тягнеться довгий шлейф тісних контактів із проросійськими організаціями в Україні. Активісти стверджують, що за часів Майдану діячі «РПС» активно співпрацювали з «тітушками», а з початком російської агресії виступали проти «братніх воєн». Експерти «України молодої» переконують, що це була абсолютно штучна акція, інспірована російськими спецслужбами, можливо, на платній основі.

Про те, скільки коштують замовні протести і хто їх організовує, досліджувала газета «Сегодня». Видання стверджує, що організувати мітинг можна за день, але потрібен «бригадир» і 10 тисяч американських доларів. За словами експертів, організувати мітинг чисельністю до 1 тисячі осіб можна всього за добу. Якщо акція організована із залученням адмінресурсу, то на це може знадобитись тиждень. Відрізнити ж фейковий мітинг від ідейного доволі легко. Якщо на мітингу присутня тільки одна соціальна група, наприклад, студенти або хлопці в спортивних штанях і кросівках, то, швидше за все, працював один «бригадир», який встиг зібрати тільки цих людей. Один «робочий день» мітингувальника коштує 100-300 гривень. Докладніше газета розповідає в статті: «Як «зліпити» протест у країні».

У цьому ж числі газета «Сегодня» пише, що ситуація в зоні АТО загострюється. Ватажки обох угруповань «ДНР» і «ЛНР» оголосили «мобілізацію». Утім, як переконує експерт видання, ситуація на фронті, незважаючи на всі переміщення загонів бойовиків, ще не свідчить, що противник готує атаку. Головні причини неактивності – відсутність бойового духу в сепаратистів. У тому числі і через низьку оплату їхньої «служби». Про це газета пише в публікації «Чи готові бойовики до боїв».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (25)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG