Доступність посилання

ТОП новини

На Черкащині від поліомієліту щепили вже майже три чверті дітей


«Дитину свою хочеться вберегти від дитячих інфекцій. Як і будь-якому батьку хочеться, щоб дитина була здорова»

Черкаси – Добігає кінця третій етап вакцинації від поліомієліту. Зі 117 тисяч дітей на Черкащині, які підлягали щепленню від поліомієліту у третьому турі, на сьогодні провакцинували 86 тисяч. У самих Черкасах щепити дітей погодилися лише трохи більше від половини батьків, дітей яких мали б вакцинувати. Лікарі кажуть: невисокі показники спричинила епідемія грипу, яка збіглася із третім етапом. Однак не зникли й антивакцинальні настрої деяких батьків.

Середина робочого дня, а біля кабінету щеплень – порожньо. Медики кажуть, що наприкінці третього туру рівень вакцинації від поліомієліту знизився. Якщо на початку цього циклу щеплень у цій поліклініці щодня вакцинували понад сотню малюків, то нині – утричі менше.

Медсестра Ольга Чубар показує, як зберігає вакцину. Саме про це батьки запитують найчастіше.

«Дуже батьків цікавить інформація про те, чи переморожена вакцина. Я вже працюю тут 23 роки, перечитала всі інструкції, які у нас були. Вона до заморожування допускається, і до трьох разів. Щоб батьків це не лякало. Бо зараз у пресі, скрізь кажуть, що «ой розморожена». Немає тут нічого страшного, що вона розморожена», – пояснює медсестра кабінету щеплень дитячої поліклініки №3 Ольга Чубар.

Дитину свою хочеться вберегти від дитячих інфекцій. Як і будь-якому батьку хочеться, щоб дитина була здорова
Євген Нечай

В останні дні третьої хвилі вакцинації Євген Нечай привів свою маленьку донечку Меланію до лікарні. Для дівчинки це вже буде третя доза вакцини.

«Прийшли робити щеплення, бо самі ще з дитинства пам’ятаємо, що ходили на щеплення від поліомієліту. І дитину свою хочеться вберегти від дитячих інфекцій. Як і будь-якому батьку хочеться, щоб дитина була здорова», – говорить після щеплення тато дівчинки Євген Нечай.

Недостатній рівень щеплень по місту через грип та антивакцинальні настрої

За третій етап у Черкасах планували щепити майже 27 тисяч маленьких містян. Однак вакцинували трохи більше від половини. За словами лікарів, на це вплинула епідемія грипу, що збіглася із третім туром.

Утім, із попередніх двох турів лишилися і антивакцинальні настрої. Через це, зокрема, близько 40 відсотків черкаських батьків відмовляються щеплювати дітей від поліомієліту, говорить головний педіатр Черкас Наталія Буткевич-Мартієнко.

Ті батьки, які давали згоду, то дітки щеплені. Але, на жаль, їх недостатня кількість, щоб створити міцний колективний імунітет
Наталія Буткевич-Мартієнко

«Намагаємося працювати в індивідуальному порядку, у вигляді якихось зборів, надання відповідної інформації. Але цього не завжди вистачає. І станом на сьогодні ми бачимо картину, яка складається. Ті батьки, які давали згоду, то дітки щеплені. Але, на жаль, їх недостатня кількість, щоб створити міцний колективний імунітет, який би сприяв тому, що це й вірус поліомієліту залишив нашу країну і не мав негативних наслідків в майбутньому», – говорить вона.

Трьома турами вакцинація не обмежиться – ротарійка

Імовірно, що вакцинація не обмежиться трьома раундами, говорить представниця «Ротарі клубу» у Черкасах, офіцер дистрикту за програмою «Поліо плюс» Ольга Яловенко. Боротьба проти поліомієліту – це якраз один із головних напрямків діяльності ротарійців у світі.

«Маємо бути уважними до регулярного календаря щеплень. Не було б цієї ситуації, якби всі щепилися вчасно, якби держава забезпечувала вакцинами так, як вона це має робити. Це ж не одного дня проблема створена», – зауважує вона.

Під час третього туру імунізації від поліомієліту на Черкащині мали вакцинувати 117 тисяч дітей, віком від двох місяців до 10 років. Станом на сьогодні, із них вже щепили вже майже три чверті.

  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

XS
SM
MD
LG