Доступність посилання

ТОП новини

Чи зможе друг України Інфантіно побороти корупцію у ФІФА?


Президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Джанні Інфантіно

«Інфантіно – великий друг України ще й тому, що саме Україна була однією з п’яти країн, які висунули Джанні Інфантіно у кандидати на президента ФІФА»

Цюрих – Генерального секретаря Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Джанні Інфантіно обрано президентом Міжнародної федерації футболу (ФІФА) після другого туру голосування на надзвичайному конгресі організації. Йому віддали свої голоси 115 із 207 делегатів з усього світу.

Кандидатів на заміну Зеппа Баттера було п’ятеро: сам Джанні Інфантіно, шейх Сальман аль-Халіфа – президент Азійської Конфедерації футболу з Бахрейна, йорданський принц Алі бін аль-Хусейн, колишній заступник генерального секретаря ФІФА француз Жером Шампань і південноафриканець Токіо Сексвале. Останній, втім, зняв свою кандидатуру після звернення до учасників конгресу.

Принц проти шейха

Вже після першого раунду голосування більшість оглядачів віддавали перевагу швейцарцю італійського походження Джанні Інфантіно.

І не тому, що він мав незначну перевагу у 3 голоси над своїм основним суперником – шейхом Сальманом аль-Халіфою, а через те, що йорданський принц аль-Хусейн отримав 27 голосів і напевно закликав своїх прихильників підтримати генерального секретаря УЄФА Інфантіно, пам’ятаючи що на попередніх виборах у травні сам аль-Хусейн був єдиним опонентом Зеппа Блаттера, і тоді його підтримала саме УЄФА, тобто Європа, яку тут символізував Джанні Інфантіно. Натомість із шейхом аль-Халіфою у принца давня ворожнеча.

Для самого ж новообраного президента важливо мати підтримку принца, якого багато хто вважав чи не найвідданішим прихильником реформ – згадати хоча б його пропозицію, нехай і відхилену – поставити прозорі кабінки для голосування на конгресі, такий собі символ майбутньої «прозорості» ФІФА. Не виключено, що Джанні Інфантіно може запропонувати аль-Хусейну впливову посаду нового генерального секретаря ФІФА – це також сприйматиметься як ознака реформ.

Головне завдання Інфантіно – реформи

Новий президент ФІФА вже не матиме стільки повноважень, як попередній – Зепп Блаттер, якого відсторонено від футбольної діяльності на 6 років через звинувачення у корупції. Нині у ФІФА ухвалили проект реформ, мета яких провести жирну лінію між власне футболом і фінансовими потоками ФІФА.

Крім того, на надзвичайному конгресі ухвалили проект нових реформ ФІФА:

– Встановити обмеження термінів перебування функціонерів на керівних посадах і забезпечити повну прозорість їхніх зарплат;

(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

– Розпустити «виконавчий комітет» і створити натомість Раду ФІФА із 36 членів, у тому числі мінімум 6 жінок, що визначатиме стратегію розвитку світового футболу;

– Щоденною діяльністю ФІФА має відтепер опікуватися «генеральний секретаріат» – щось на кшталт ради директорів у будь-якій бізнесовій компанії, відтак новий генеральний секретар матиме багато повноважень, що досі належали президенту;

– У структурі мають з’явитися кілька комітетів, у тому числі – чи не найголовніший – повністю незалежний комітет із фінансового аудиту і дотримання стандартів етики.

Хочеш голосувати – віддай телефон!

І вже перші нові правила запроваджені на цьому голосуванні завдяки одному з учасників виборчих перегонів – принцу Алі. Він від самого початку казав про так званий підкуп виборців.

Справа в самому процесі голосування. Більше ніж 200 керівників федерацій з різних країн світу йдуть у закриту кабінку і там визначають свого кандидата. Принц вимагав, щоб ця кабінка була прозорою, бо часто голови футбольних федерацій робили фото бюлетеню для голосування своїми телефонами як доказ того, що вони віддали голос за домовленістю, за це вони і отримували великі гроші, – так твердять американські і швейцарські слідчі.

Однак ФІФА і Міжнародний спортивний арбітраж відмовилися зробити кабінки прозорими, бо таким чином це буцімто принижуватиме гідність голів футбольних федерацій; натомість було вирішено заборонити використовувати мобільні телефони під час голосування, всі гаджети необхідно було покласти у спеціальний ящик перед входом до кабінки. Про це нове правило було офіційно повідомлено перед голосуванням.

Інфантіно – «великий друг України»

Українська делегація офіційно підтримувала саме Джанні Інфантіно, про це розповів Радіо Свобода президент ФФУ Андрій Павелко.

саме Україна була однією з п’яти країн, які висунули Джанні Інфантіно у кандидати на президента ФІФА
Андрій Павелко

«Зараз усі європейські країни, весь світ хотів би, щоб той успіх, який мав УЄФА у фінансовому плані, у відкритості і транспарентності ухвалення рішень перейшли до ФІФА. Інфантіно – великий друг України ще й тому, що саме Україна була однією з п’яти країн, які висунули Джанні Інфантіно у кандидати на президента ФІФА», – зазначив Павелко.

(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

У програмі Інфантіно, серед іншого, є плани збільшити кількість команд-учасниць фінальної частини чемпіонатів світу із 32 до 40, також виплачувати з доходів ФІФА додаткові мільйони доларів континентальним конфедераціям і національним асоціаціям.

  • Зображення 16x9

    Євгенія Руденко

    Розповідаю про Францію – політичну, економічну, фестивальну і просто смачну. Народилася у Києві, закінчила Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та стипендіальну програму в Ягеллонському університеті у Кракові. Багато мандрувала і, врешті, останні роки живу у Франції та працюю на Радіо Свобода.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG