Доступність посилання

ТОП новини

У США вагітним радять не їхати на Олімпіаду у Бразилію через вірус зіка


У США радять вагітним жінкам не їхати на Олімпіаду до Ріо-де-Жанейро через розповсюдження там вірусу зіка. Заклик стосується як олімпійських ігор, що відбудуться у Бразилії у серпні, так і параолімпійських, які пройдуть тут у вересні.

Ця заява американського Центру контролю за захворюваннями з’явилася того ж дня, як тут повідомили, що у США виявили вірус зіка у дев’яти вагітних жінок, що заразилися під час подорожей.

За повідомленням, у двох з цих жінок народилися здорові діти, у однієї – з важкою мікроцефалією, двоє мали викидні, двоє зробили аборти після виявлення патологій у зародків, ще у двох вагітність протікає без ускладнень.

Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії. Після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

XS
SM
MD
LG