Доступність посилання

ТОП новини

В Україні Росія використовує державну силу, щоб заважати Києву – Брідлав


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Виступаючи на слуханнях Сенатського комітету з питань збройних сил, командувач сил НАТО в Європі відповів на низку запитань законодавців, в тому числі про надання Україні зброї

Командувач сил НАТО в Європі Філіп Брідлав розповів про нарощування військової сили в Європі для захисту від потенційної загрози з боку Росії.

Виступаючи у вівторок на слуханнях у Сенатському комітеті з питань збройних сил, генерал Брідлав запропонував створити сили швидкого реагування з можливістю миттєвого нарощення присутності у випадку агресії та розробити систему ротації, аби підтримувати цю присутність.

У ході слухань постало питання захисту України, зокрема надання країні зброї. Сенатор від штату Аризона Джон Маккейн прямо запитав, чи очікує генерал, що Росія посилить агресію в Україні, і коли Вашингтон надасть Україні зброю.

Чи передбачаєте Ви, що Росія посилить військову активність на сході України? Чи підтримуєте Ви надання зброї Україні?
Джон Маккейн

«Чи передбачаєте Ви, що Росія посилить військову активність на сході України? Чи підтримуєте Ви надання зброї Україні?», – запитав Маккейн.

«З передової в Україні надходять повідомлення про збільшення кількості атак. За останні 24 години було зафіксовано 71 атаку. Понад 450 нападів за останній тиждень. Є декілька моментів, які нас особливо турбують. Напруження відбувається у місцях, які довгий час були відносно спокійними, наприклад біля Луганська. Також ці атаки включають озброєння, яке було заборонене попередніми домовленостями: калібр, розмір і радіус дії. Я переконаний, Росія буде посилювати чи послаблювати тиск на контактній лінії, щоб тиснути на Київ, вимагаючи від нього першим виконати його частину домовленостей, що для Києва важко зробити», – заявив генерал Брідлав.

Однак, не отримавши конкретної відповіді, сенатор Маккейн знову звернувся до командувача сил НАТО: «Тож, як Ви думаєте, чи маємо ми надати захисне озброєння Києву?».

У військовій площині я не думаю, що ми можемо відкинути якісь інструменти впливу з нашого арсеналу. І я подав відповідні рекомендації уряду
Філіп Брідлав

«Я вже говорив раніше, ми не повинні відкидати жодних інструментів. Росія використовує усі інструменти державної сили проти України: гроші, дипломатію, інформаційні, військові та економічні ресурси. Росія тисне, використовуючи всі ці інструменти. Тому у цій військовій площині я не думаю, що ми можемо відкинути якісь інструменти впливу з нашого арсеналу. І я подав відповідні рекомендації уряду», – сказав Філіп Брідлав.

Член комітету з питань збройних сил сенатор від штату Нью-Гемпшир Келлі Айотт запитала в генерала, коли саме він подав такі рекомендації адміністрації Обами. Брідлав відповів, що зробив це декілька тижнів тому, але поки що не отримав остаточної відповіді.

Треба діяти без зволікань. Ми бачимо агресію Росії. Час підтримати народ України
Келлі Айотт

Ось в чому справа, заявила сенатор Айотт. «Ситуація вимагає негайної реакції. Росія – це проблема. Ви надали свої рекомендації. Цей комітет понад рік тому погодився: потрібно надати озброєння Україні, щоб українці могли себе захистити. Але цього досі не сталося. Тому я хочу закликати адміністрацію підтримати Україну, взяти до уваги ваші рекомендації. Треба діяти без зволікань. Ми бачимо, як Росія порушила Будапештський меморандум, і бачимо агресію Росії. Час підтримати народ України», – заявила сенатор Келлі Айотт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG