Доступність посилання

ТОП новини

Американський інвестор профінансує українські стартапи


«Україна шукає стартапи» – конкурс бізнес-ідей організував у Києві американський інвестор Джон Вон Ейкен та міжнародна консалтингова компанія KPMG

Українських бізнесменів-початківців навчають, як зацікавити інвесторів, та обіцяють профінансувати найкращі з проектів. Конкурс викликав ажіотаж серед молодих підприємців і, кажуть, – восени буде новий. Можливо, навіть з’явиться телешоу «Україна шукає стартапи» за зразком «Україна шукає таланти».

Один із бізнес-проектів, що бере участь у конкурсі – пекарня на дровах, що з’явилась у райцентрі Іваничі у Волинській області. У Лідії Василівни прабабця, бабуся і мама пекли вдома хліб. Ось і в самої пані Ліди пахтить із двору хлібним духом. ЇЇ буханці із пічки смакують краще, ніж пишні булки із супермаркету.

«Тому що то свій, домашній», – пояснює пекар.

Вона вивчилась на технолога й усе життя працювала на хлібозаводах. Але ніколи не забувала мамин рецепт, засвоєний з дитинства.

«Хліб печеться в печі, на дровах. Це ж чути на пів-Іваничів, коли хліб у печі печеться. І рум’янець, і шкоринка», – розповідає вона.

У тому рецепті – жодних барвників чи розпушувачів.

«Сіль, вода, дріжджі і мука, і все. І руки», – каже пані Ліда.

Традиційний хліб на дровах – такий, як пекли по селянських хатах тут на Волині – віднедавна з’явився на полицях райцентрівського магазину в Іваничах.

«Це наш, який фабричний! Це наш хліб, у нас випікається в Іваничівському районі, в Іваничах. Хороший, як домашній хліб. Не гірше, ніж печуть у селі вдома», – говорить пекар.

Нова невеличка пекарня запрацювала у покинутому приміщенні колишньої котельні. Тут зробили капремонт і побудували піч – прототип домашньої сільської, хіба що більших розмірів. І тепер випікають паляниці за старовинними технологіями. Житнє й пшеничне борошно, ніяких добавок. Вручну, на соснових та березових дровах. Засновники бізнесу кажуть – колись на Волині було повно таких маленьких пекарень, у кожної свій секрет випікання і своє фірмове тавро.

Ми зібралися з нашими партнерами і подумали, що хтось же має і хліб пекти
Генріх Шимонович

«Ми зібралися з нашими партнерами і подумали, що хтось же має і хліб пекти», – розповідає Генріх Шимонович з компанії «Хлібний майстер».

Стару культуру хлібопечення вони мріють відродити тут в Іваничівському районі. Щоб у кожному селі з’явилася своя пекаренька, а при ній – крамниця та кав’ярня. Мріють збирати рецепти по віддалених селах і водити екскурсії на виробництво для дітей із місцевих шкіл.

Щоб реалізувати свою мрію і розширити пекарський бізнес, самого ентузіазму замало. Українським підприємцям-початківцям необхідні фінансові ресурси. Допомогти хлібопекарям з Волині й іншим новачкам у бізнесі взялась одна з найбільших світових консалтингових мереж KPMG та відомий американський інвестор, бізнес-тренер Джон Вон Ейкен. Він запустив програму «Україна шукає стартапи», на яку подалися тисячі претендентів. Найперспективніші бізнес-проекти відберуть на конкурсі і профінансують. За інтерес інвесторів змагаються найрізноманітніші ноу-хау. Наприклад, як з допомогою соцмереж в онлайн-режимі контролювати владу на місцях.

«Наша ідея – це можна це назвати соціологія онлайн, жива соціологія», – пояснює керівник проекту «Транай» Михайло Войтович.

Або як будувати дешеве житло з допомогою 3D-принтера.

Вже років за два, як закінчиться війна на сході, сюди прийде багато інвесторів і Україна стане фінансово успішною
Джон Вон Ейкен

А організатор конкурсу обіцяє не тільки привести в Україну нових інвесторів, але й сам проінвестувати котрусь із бізнес-ідей. Він каже, Україна – це зараз суцільний стартап. Хто ризикне вкласти гроші, той не програє.

«Якщо конкурс пройде успішно, я думаю, мені вдасться переконати більше людей інвестувати в ці бізнес-проекти. І якщо справи підуть так, як я це собі уявляю, то вже років за два, як закінчиться війна на сході, сюди прийде багато інвесторів і Україна стане фінансово успішною. Україна знаходиться в центрі Європи, вона надто велика і надто важлива. І по закінченні оцих кількох проблематичних років я бачу тут величезні можливості для інвестицій», – каже Джон Вон Ейкен.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG