Доступність посилання

ТОП новини

Лише за одну ніч проект створення 3D-принтера зібрав більше коштів, ніж очікували


За одну ніч проект зі створення 3D-принтера зібрав більше коштів, ніж очікували (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

«Чому ми вирішили працювати з вчителями, а не пішли до влади, щоб змінювати це все зверху? Тому що ми віримо у ініціативи знизу»

23-річна дівчина, яка стала наймолодшою учасницею щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Лілія Боровець вже два роки займається освітніми проектами. Цього року вона зі своєю командою центру інноваційної освіти «Про.Світ» створили краудфандингову платформу GoFundEd, що підтримує освітні ініціативи. На сайті проекту вже запущені три кампанії збору коштів, ще шість у розробці. Одна з ідей проектів – створення у шкільних умовах 3D-принтера.

За одну ніч проект створення 3D-принтера у шкільних умовах викладачки з Вінницького коледжу зібрав більше коштів, ніж це було потрібно для реалізації цієї ідеї.

У невеликому орендованому офісі у Львові команда ініціативних молодих дівчат займається пошуком та створенням освітніх проектів та збором коштів на їхнє втілення.

Нещодавно засновниця краудфандингової платформи GoFundEd Лілія Боровець та її колежанки були студентками, та вже рік вони активно співпрацюють з вчителями та прагнуть вдосконалити українську систему освіти.

«Наша навчальна програма для вчителів центру інноваційної освіти «Про.Світ» побудована за принципом, що кожен вчитель у своєму класі реалізовує певні маленькі проекти, так чи інакше покращуючи навчальний досвід учня. Чому ми вирішили працювати з вчителями, а не пішли до влади, щоб змінювати це все зверху? Тому що ми віримо у ініціативи знизу», – каже Боровець.

День Лілії розпочинається рано-вранці та завершується пізно ввечері. Утім, попри щільний графік, дівчина встигає читати книжки, відпочивати та знаходить час для себе. Засновниця краудфандингової платформи не бачить у житті нічого такого, чого б людина не змогла витримати. Та для того, щоб встигати заплановане, Лілія вважає, що треба бути ефективним, робити те, що ти маєш робити, та розставляти пріоритети.

Для самої дівчини бути ефективним – це кожного дня працювати над собою, навчатись та займатись освітою навіть після закінчення навчального закладу. Ці ж принципи команда платформи GoFundEd намагається й передавати вчителям, з якими вони співпрацюють.

«Є така «теорія Найта» – це коли ти прокидаєшся та бачиш усе наче в тумані, і попереду від себе тільки невеличку відстань, на яку ти можеш просунутись, – говорить вона. – Та коли ти просуваєшся трішечки вперед, ти бачиш ще три метри, і це означає, що ти можеш просунутись ще на три кроки вперед. І це, напевно, так, як рухається зараз світ і як рухаємося ми. Ми часто не знаємо, що на нас чекає далі, та коли ти робиш ці три кроки, ти хоча б можеш прокласти собі шлях до цієї кінцевої мети».

П’ять років тому Лілія і не уявляла, що буде займатись освітніми проектами, та навіть не хотіла пов’язувати з цим життя, бо спостерігала за своєю мамою, вчителькою початкових класів, і розуміла, як це важко.

Лілія працювала керівником громадської організації, в якій, за її словами, їй платили хорошим досвідом. Там навчили втілювати у життя проекти та працювати у команді. Також корисним досвідом для себе вона вважає навчання у Львівській бізнес-школі Українського католицького університету, тоді вона прийшла до розуміння того, що підприємництво дає певну свободу в тому, що ти хочеш робити.

А в 2016 році дівчина стала наймолодшою учасницею щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму у Давосі, де середній вік жінок – 49 років, Лілії ж – 23 роки.

«Я вірю в те, що і «Про.Світ» і FundEd платформа будуть розвивати середовище освіти в Україні через п’ять, через десять років, може, й надалі», – говорить Лілія.

За цей рік команда платформи GoFundEd планує запустити 100 проектів, а до 2020 року хочуть співпрацювати з ще більшою кількістю вчителів та мати близько 100 тисяч ініціатив.

Матеріал із програми «Молодь Плюс»

  • Зображення 16x9

    Анна Чуданова

    На Радіо Свобода працюю з лютого 2015 року. Регіональний кореспондент у Маріуполі. Народилася 1993 року в місті Маріуполь, Донецької області. Здобуваю ступінь магістра у Школі журналістики УКУ (Український Католицький Університет).

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG