Доступність посилання

ТОП новини

Новий заступник генсекретаря НАТО може поблажливо ставитися до Росії


Роуз Ґаттемоллер
Роуз Ґаттемоллер

Спеціалістку з «перезавантаження», яка роззброювала Україну, пропонують у заступники генерального секретаря НАТО

Адміністрація Барака Обами пропонує Роуз Ґаттемоллер, яка грала помітну роль у політиці «перезавантаження» відносин США щодо Росії, на посаду заступника генсека НАТО. Про це повідомляє видання Bloombergview. Ґаттемоллер зараз обіймає посаду заступника державного секретаря США з питань контролю обігу зброї. Причому її призначення на цю посаду 2 роки тому викликало заперечення у багатьох сенаторів-республіканців.

Ґаттемоллер, серед іншого, брала участь у роботі над Будапештським меморандумом про без’ядерний статус України в обмін на гарантії суверенітету та безпеки з боку США, Великої Британії та Росії.

У своєму офіційному акаунті у Twitter у жовтні 2015-го вона заявляла, що порушення Росією меморандуму «небезпечне і викликає занепокоєння».

«Після номінації Ґаттемоллер на посаду заступника генсека НАТО, «республіканські яструби» у Конгресі розкритикували її за недостатньо жорстку позицію у переговорах з Росією та щодо забезпечення виконання Москвою міжнародних угод. Озвучувались закиди, що прагнучи ухвалення нових угод із Росією, Ґаттемоллер оминала увагою порушення Москвою вже діючих угод», – пише Bloombergview.

На посаді заступника генсека НАТО вона має замінити Олександра Вершбоу, який відомий гострою критикою дій Росії. Заміна останнього на Ґаттемоллер, якій законодавці США дорікають надто поблажливим ставленням до Росії, може посилити страхи союзників США у Європі, зазначають у виданні.

«Ґаттемоллер є прихильником початку переговорів між США та Росією про повну відмову від тактичних ядерних озброєнь. Її особиста позиція щодо необхідності побудови гармонійних та мирних відносин між Росією та Заходом може бути плюсом для її посади у Держдепі, але призначення її на другу за важливістю посаду у НАТО може дати Європі сигнал, що США не відмовились від райдужного погляду на майбутнє двосторонніх відносин, яке уособлює Ґаттемоллер, і не можуть прийняти реальність того, якою зараз є Росія», – йдеться у статті.

На своєму персональному акаунті у Twitter Ґаттемоллер неодноразово називала відмову України від ядерної зброї історичною подією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG