Доступність посилання

ТОП новини

В «антиукраїнській» діяльності депутати міськради Сум підозрюють своїх колег


Намети для збору підписів проти перейменування вулиць міста Суми

Міськрада просить СБУ перевірити на сепаратизм депутатів «Опоблоку». Ті відкидають обвинувачення

Суми – Сумські депутати звернулись до СБУ з проханням перевірити на предмет сепаратизму діяльність місцевих представників «Опозиційного блоку» братів Ігоря та Юрія Перепек. Доказом їх нібито «антиукраїнської» позиції вважають публікації у соцмережах та акцію зі збору підписів проти перейменування вулиць в обласному центрі. Натоміть екс-регіонали Перепеки називають такі звернення розправою, спростовують усі звинувачення, а докази вважають надуманими.

ЗАВАНТАЖИТИ

Сумська міськрада звернулась до СБУ з проханням перевірити діяльність своїх колег – депутатів від «Опозиційного блоку» Ігоря та Юрія Перепек – на предмет сепаратизму, починаючи з весни 2014 року. Такий запит депутата від фракції «За Україну!» Володимира Чепіка підтримали 32 з 33 присутніх депутата.

Розміщуються інтерв’ю депутатів від «Опозиційного блоку», основними тезами якого є начебто утиски російськомовного населення в регіоні та безпідставна декомунізація, яка, буцімто, обурює більшу частину міста
Володимир Чепік

«Коментарі братів Перепек оперативно висвітлюються в соціальних мережах на сторінках терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». Розміщуються інтерв’ю депутатів від «Опозиційного блоку», основними тезами якого є начебто утиски російськомовного населення в регіоні та безпідставна декомунізація, яка, буцімто, обурює більшу частину міста. Це відверта антиукраїнська, антидержавницька політика ригівських недобитків», – зазначив у своєму виступі депутат.

Свою доповідь Володимир Чепік супроводжував презентацією зі скріншотами публікацій братів Перепек у соціальних мережах.

«Хтось рот відкрив проти того, що з чим він не згоден – значить він проти України?!»

Окрему увагу він приділив акції зі збору підписів проти перейменування вулиць, яку ініціював «Опозиційний блок». Перші такі намети з’явились у Сумах 28 лютого. Громадські активісти, опоненти «Опоблоку», розбирали ці намети.

Один з активістів – голова організації «Молодий народний рух» Андрій Рибалко впевнений, що акція спрямована на дестабілізацію ситуації у Сумах та для «картинки» російським виданням. Зібрані підписи не мають жодного юридичного підґрунтя, стверджував Андрій Рибалко.

Жодного юридичного сенсу збору цих підписів не було. Єдиний мотив – це контакт із людьми, для того, щоб «підігріти» якісь настрої, посіяти сумніви і вкинути якусь дезінформацію
Андрій Рибалко

«Неможливо перевірити автентичність цих підписів, тому що немає зворотного зв’язку з людьми, які підписувались. Не вказується ані номер телефону, ані адреси. Тобто це можуть бути вигадані прізвища і вигадані підписи. Ці документи не можуть мати будь-якої юридичної сили і не можуть бути подані до суду. Тому жодного юридичного сенсу збору цих підписів не було. Єдиний мотив – це контакт із людьми, для того, щоб «підігріти» якісь настрої, посіяти сумніви і вкинути якусь дезінформацію», – говорить Андрій Рибалко.

Натомість брати Перепеки всі звинувачення на свою адресу спростовують. Мовляв, це помста за те, що вони написали заяви у поліцію щодо пошкодження наметів. Юрій Перепека вважає, що не слухати незадоволених перейменуванням – це і є антиукраїнська діяльність.

Щоб перекинути з хворої голови на здорову, вони спробували звинуватити, що хтось там проти України
Юрій Перепека

«За статтею «хуліганство» відкрито провадження. І вони для того, щоб перекинути з хворої голови на здорову, вони спробували звинуватити, що хтось там проти України. Та діти аплікацію краще зроблять, ніж вони там наліпили. Хтось рот відкрив проти того, з чим він не згоден – значить він проти України?! Я вважаю це неправильно», – сказав Юрій Перепека.

Наразі СБУ збирає пояснення учасників розбирання наметів, чи було хуліганство і вивчає звинувачення на адресу депутатів «Опозиційного блоку» в «антиукраїнської» діяльності.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG